Skip to main content
umpa

SPOT X z Bluetooth - ratuje życie i zdrowie w ekstremalnych sytuacjach

Autor: |
SPOT X z Bluetooth (źródło: mat. prasowe)
SPOT X z Bluetooth (źródło: mat. prasowe)

26 listopada 2019 r. - Globalstar Europe Satellite Services Ltd., spółka należąca do Globalstar Inc. (NYSE American: GSAT), lider w dziedzinie technologii przesyłania wiadomości satelitarnych i powiadamiania ratunkowego, ogłosiła wprowadzenie  dwukierunkowego komunikatora satelitarnego SPOT X z Bluetooth na rynki w Europie, na Bliskim Wschodzie i w Afryce Północnej. Urządzenie pozwala użytkownikowi na podłączenie SPOT X do  smartfona poprzez Bluetooth w celu wysyłania i odbierania e-maili i wiadomości tekstowych przez satelitę za pomocą aplikacji SPOT X.

W 2019 roku urządzenia SPOT zostały użyte 29 razy, do zainicjowania akcji ratowniczych w Europie w 2019 roku. Dziewięć w Wielkiej Brytanii i osiem we Francji pozostałe w Norwegii, Włoszech, Austrii, Hiszpanii, Szwecji, Grecji i Portugalii. Najwięcej akcji ratowniczych dotyczyło turystów i sportów górskich w sumie 13. Pozostałe akcje zostały zainicjowanych przez użytkowników biorących udział w sportach lotniczych, w tym paralotniarstwie. Średni czas pomiędzy wysłaniem sygnału SOS a zakończeniem akcji ratowniczej wynosi zaledwie 2 godziny 22 minuty.  pomimo ekstremalnych lokalizacji i warunków akcji ratowniczych. 

SPOT zapewnia niedrogą komunikację satelitarną, pozwala na wezwanie pomocy sygnałem SOS  każdemu poszukiwaczowi przygód, samotnemu pracownikowi zdalnego, gdziekolwiek podróżuje, gdziekolwiek jest , przede wszystkim  w miejscach bez  zasięgu telefonii komórkowej. Urządzenie cieszy się zaufaniem setek tysięcy użytkowników na całym świecie.

Urządzenie SPOT X Bluetooth  to  najnowszy członek rodziny urządzeń SPOT, oferuje pełne dwukierunkowe wiadomości SMS i e-mail, a także śledzenie GPS posiada przycisk SOS, który  za jednym przyciśnięciem wysyła natychmiast lokalizację GPS użytkownika do GEOS International Emergency Response Coordination Centre (IERCC) poprzez sieć satelitarną Globalstar. Następnie IERCC przesyła dane do lokalnych koordynatorów pomocy, aby wysłać ratowników do miejsca zdarzenia.. SPOT pomógł w 6 800 akcjach ratowniczych na całym świecie.

Aplikacja SPOT X oferuje nieograniczone wykorzystanie 14 zaprogramowanych wiadomości i dostęp do kontaktów na smartfonie użytkownika, co ułatwia komunikację z rodziną, przyjaciółmi, współpracownikami lub bezpośrednio z lokalnymi koordynatorami w sytuacji zagrażającej życiu

SPOT X jest jedynym komunikatorem satelitarnym na rynku, który oferuje użytkownikom stały numer telefonu, darmowe odbieranie wiadomości, funkcję łatwej aktywacji oraz pełną, podświetlaną klawiaturę QWERTY. W porównaniu z konkurencją SPOT X oferuje  najdłuższy czas pracy na bateriach, zarówno w trybie śledzenia jak i SOS.

Dodanie funkcji Bluetooth do SPOT X pozwala użytkownikom na bezproblemowe podłączenie  smartfonu i korzystanie z intuicyjnego interfejsu do wysyłania i odbierania wiadomości za pośrednictwem sieci satelitarnej Globalstar. SPOT X działa do 10 dni na jednym ładowaniu, z lub bez sparowanego telefonu.

Ceny urządzenia  SPOT X Bluetooth zaczynają się od  €299 + VAT, koszt abonamentu miesięcznego to wydatek rzędu €11.95 na  miesiąc. Globalstar i jego światowa sieć dystrybucji często oferują specjalne promocje na produkty i usługi SPOT.

Ciąg dalszy pod galerią
SPOT X z Bluetooth (źródło: mat. prasowe) SPOT X z Bluetooth (źródło: mat. prasowe)

SPOT X z Bluetooth - jak działa