Skip to main content

Słoneczna jazda na nartach w Zillertal Arena: przyjedź, zrelaksuj się i ciesz się!

Autor: |
Słoneczne narty w Zillertal  ©Zillertaltourismus fot. Max Draeger
Słoneczne narty w Zillertal ©Zillertaltourismus fot. Max Draeger

Wiosna w Zillertal oferuje wiele korzyści. Niektóre są oczywiste, inne mniej. Po pierwsze: słońce świeci dłużej i możesz zakończyć dzień na nartach w wiosennym stylu.

Zamiast czerwonych policzków, po dniu spędzonym w czterech dużych ośrodkach narciarskich Zillertal będziesz mieć lekko opaloną skórę (nie zapomnij o kremie do opalania!).

Stoki są piękne i miękkie dzięki śniegowi, który nagromadził się przez zimę i jest codziennie świeżo przygotowywany.

I wreszcie, co nie mniej ważne: Słoneczna jazda na nartach w Zillertal zwiastuje początek lata pod względem życia towarzyskiego, ponieważ można ponownie spotkać się na świeżym powietrzu, uprawiać sport, spędzać czas z przyjaciółmi na tarasach słonecznych schronisk górskich i uzupełniać witaminę D. Jakieś pytania?

Ciąg dalszy pod galerią
Słoneczne narty w Zillertal  ©Zillertaltourismus fot. Max Draeger Słoneczne narty w Zillertal ©Zillertaltourismus fot. Max Draeger

1. Przyjazd: idealny początek wiosennego dnia

Z czterema dużymi ośrodkami narciarskimi z 544 kilometrami tras zjazdowych, będziesz w Zillertal rozpieszczany wyborem, ponieważ każdy ośrodek narciarski ma wspaniale położone stoki, które łapią pierwsze promienie słońca.

Zdecydowanie zalecamy wypróbowanie wczesnej jazdy na nartach.

Oczywiście, trzeba wstać wcześnie, ale warto: w ośrodku narciarskim Hochzillertal wyciągi narciarskie otwierane są o wpół do siódmej rano. Jeśli poczekasz do ósmej, możesz nawet wjechać gondolą VIP.

A jeśli masz ochotę na coś innego niż jazda na nartach: co powiesz na śniadanie w gondoli na lodowcu Hintertux?  Oczywiście z kieliszkiem wina musującego.

2. Relaks: zawsze tam, gdzie świeci słońce z karnetem Zillertal Superskipass 

Zillertal oferuje nieskończone możliwości cieszenia się słońcem. Jednak decyzja gdzie wybrać się na narty jest łatwiejsza dzięki karnetowi Zillertal Superskipass - ponieważ dzięki niemu możesz mieć dosłownie wszystko.

Zacznij od freeride'u w porannym słońcu w ośrodku narciarskim Hochzillertal-Hochfügen-Spieljoch, następnie ciesz się długimi stokami w Zillertal Arena i sprawdź Actionpark Kreuzwiese. Po zjeździe Harakiri o 78-procentowym nachyleniu na górze Penken w Mayrhofen można zjeść zasłużony lunch w jednej z wielu górskich restauracji i schronisk na zalanej słońcem górze Ahorn - Mountopolis, świat przygód Mayrhofner Bergbahnen, spełnia swoją obietnicę. A jeśli w dolinie jest naprawdę wiosennie, nadal można rzeźbić w naturalnym śniegu w Ski & Glacier World Zillertal 3000 w Hintertux.

Wow, słoneczna jazda na nartach może być tak piękna.

3. Ciesz się: najlepsze tarasy słoneczne w górach Zillertal

Czujesz już to mrowienie? Wiosenna gorączka nie jest przypadkowa: kieliszek Prosecco lub cappuccino z mleczną pianką, sznaps lub kieliszek dobrego wina na słonecznym tarasie zrobią resztę. Na tarasie 8er Alm w ośrodku narciarskim Hochfügen można podziwiać freeriderów i maniaków puchu, a do tego zjeść chrupiącą pizzę. Schronisko Kristallhütte w ośrodku narciarskim Hochzillertal zapewnia mnóstwo emocji przy muzyce DJ-a: znany ze swojego niezaprzeczalnego stylu życia taras słoneczny jest szczególnie fajnym miejscem do spędzania czasu.

Dla wielu „narciarzy słonecznych” najpiękniejszy widok na główny grzbiet Zillertal można znaleźć na tarasie słonecznym Wiesenalm w ośrodku narciarskim Zillertal Arena – przystanek na łapanie słońca zawsze można połaczyć z degustacją wina.

Ciesz się modną atmosferą w Mountopolis, świecie przygód Mayrhofner Bergbahnen na górze Penken, gdzie taras słoneczny Grillhofalm zapewnia wyraźny widok na śmiałe skoki profesjonalistów narciarskich w Penken Park.

Unieś się w chmurach na dziewiątym piętrze na tarasie panoramicznym lodowca Hintertux na niewiarygodnej wysokości 3250 metrów nad poziomem morza. Kto wie, jakie myśli przyjdą Ci do głowy w wiosennym słońcu... Miłość jest w powietrzu!

artykuł sponsorowany