Skip to main content

Skituring w Val Senales - co robić w Maso Corto od wiosny do jesieni.

Autor: |
Val Senales - Similaun (fot. Thomas Gruener)
Val Senales - Similaun (fot. Thomas Gruener)

Zbliża się najlepsza pora roku na skitoury. Marzec io kwiecień to idealny czas na skitourowe wycieczki w Val Senales. W marcu nie musisz ograniczać się tylko do lodowca, dostępne są trasy niżej położone, w kwietniu  zapraszamy na trasy skiturowe dla początkujących i doświadczonych na lodowcu w Maso Corto/Val Senales.

Z widokiem na potężny szczyt Weißkugel (3770m) i wiele innych trzytysięczników obszar Schnalskamm stanowi jedno z najpiękniejszych miejsc do uprawiania skituringu w Alpach. Miłośnicy tego sportu znajdą w Maso Corto/Val Senales pewne warunki śniegowe w korzystnej cenie. Kolejka gondolowa skraca czas wchodzenia, dzięki czemu uprawiający skituring mogą względnie łatwo i szybko dostać się na okoliczne trzytysięczniki.

Doświadczeni przewodnicy górscy prowadzą wycieczki na nartach skiturowych doliną Maso Corto/Val Senales i w Alpy Ötztalskie. W ofercie mają także propozycje wycieczek poza najbardziej znanymi szczytami. Dwa najważniejsze punkty obsługi dla osób uprawiających skituring — Similaunhütte i schronisko Schöne Aussicht — są otwarte do początku maja.

Ciąg dalszy pod galerią
Val Senales - Similaun (fot. Thomas Gruener) Val Senales - Similaun (fot. Thomas Gruener)

Wybierając się do Val Senales poza sezonem zimowym warto kupić kartę SummerCard, posiadach mają wolny wstęp do wielu ciekawych miejsc i zapewniony darmowy transport busem w dolinie

SummerCard Wiosna/Jesień

 • Sezon wiosenny: 22.05.2023 – 30.06.2023
 • Sezon jesienny: 30.06.10.2023 – 22.10.2023

Co dostaniesz po zakupie karty:

 • 1-dniowe wypożyczenie roweru w Naturns
 • 7-dniowy bezpłatny bilet na autobus BusCard Schnalstal – Naturns
 • 1 wjazd lub zjazd kolejką linową Unterstell
 • Możliwość wyboru między wejściem do Archeoparc w Unser Frau lub wstępem na Ötzi Archery – kurs łuczniczy w Moarhof w Katharinaberg
 • Bezpłatny udział w 4 wycieczkach według tygodniowego programu z naszym przewodnikiem Richardem
 • Bezpłatny udział w wycieczce kulturalnej po Karthaus i Katharinaberg

SummerCard II Lato

 • Sezon letni: 01.07 – 07.10.2023

Latem w ofercie SummerCard:

 • Wjazd i zjazd lub 2 wjazdy kolejką linową Lazaun
 • 7-dniowy bezpłatny bilet na autobus BusCard Schnalstal – Naturns
 • 1 wjazd lub zjazd kolejką linową Unterstell
 • Wejście do Archeoparku w Unser Frau lub wstęp na Ötzi Archery – kurs łuczniczy w Moarhof w Katharinaberg albo jednorazowa przejażdżka gokartami górskimi
 • Bezpłatny udział w 4 wycieczkach według tygodniowego programu z naszym przewodnikiem Richardem
 • Bezpłatny udział w wycieczce kulturalnej po Karthaus i Katharinaberg

Wszystko to w cenie 29,90 € za osobę dorosłą i 15,00 € za dziecko.

Narciarstwo w Maso Corto/Val Senales Szerokie stoki wśród dziewiczej przyrody

Mająca 42 km słonecznych tras na wysokości od 2000 do 3200 m n.p.m. stacja narciarska Maso Corto/Val Senales jest położona na lodowcu, co gwarantuje doskonałe warunki śniegowe. Sezon narciarski zaczyna się tutaj już we wrześniu i trwa do początku maja. Wiele wymagających tras zjazdowych sprawia, że stację narciarską w Schnalstal upodobali sobie zwłaszcza zaawansowani narciarze.

Reprezentacje narciarskie z całego świata przygotowują się tu do zawodów na trasach Grawand i Leo Gurschlera, a gwiazdy narciarstwa klasycznego odbywają treningi wysokogórskie na trasach biegowych.

Dolina Maso Corto/Val Senales

Val Senales/Maso Corto znajduje się w samym sercu Alp, w północnych Włoszech. Dolina zaczyna się na poziomie 900 metrów i ciągnie się przez 25 kilometrów aż do lodowca. Na początku doliny w zamku Juval rezyduje światowej sławy alpinista Reinhold Messner. Na końcu doliny, na lodowcu Similaun, w 1991 roku została znaleziona najsłynniejsza mumia Ötzi na świecie.

Dolina Val Senales jest tak idealnie położona, że wielu wczasowiczów, którzy przyjeżdżają do Włoch, spędza tu kilka dni na wędrówkach, relaksie lub na rowerze górskim w pięknej górskiej scenerii.

artykuł sponsorowany