Skip to main content
umpa

Salomon nr 1 wśród narciarskich producentów w Pucharze Świata mężczyzn 2012

Autor: |

Po raz pierwszy w historii firma SALOMON zdobywa pierwsze miejsce wśród narciarskich producentów podczas Pucharu Świata mężczyzn 2012 z oszałamiającym rezultatem 46 sukcesów na podium w 5 konkurencjach i w tym 11 zwycięstw.

Główne osiągnięcia zawodników Teamu Salomon:

  • Klaus Kroell i Salomon zdobyli pierwszą Kryształową Kulę w zjeździe, w dodatku, Beat Feuz zajął drugie miejsce
  • Narty firmy Salomon  zdobyły prawie połowę miejsc na podium w konkurencjach szybkościowych zawsze będąc na stopniu podczas każdego zjazdu.
  • Młode talenty Teamu Salomon wygrały Zjazdowy Puchar Europy. Johannes Kroell był pierwszy, a Florian-Scheiber drugi.
  • Obecna gwiazda Teamu Salomon i Mistrzostw Świata Alexis Pinturault potwierdził, że będzie jeździł z francuską marką przynajmniej do 2014 roku.

Warto przypomnieć jego niezwykły sezon 2012: Alexis aż sześciokrotnie stawał na podium, włączając w to zwycięstwo podczas slalomu równoległego  w Moskwie.

Wschodząca gwiazda Salomona Beat Feuz, na drugim miejscu w klasyfikacji generalniej pucharu świata

Dzięki 4 zwycięstwom (2 w Zjeździe i 2 w Supergigancie), 9 miejscach na podium Beat jest nową gwiazdą Pucharu Świata, z osiągnięciami:

  • Historyczny sukces w zjeździe w Wengen i olimpijskiej trasie w 2014 roku w Soczi
  • Imponujące pierwsze zwycięstwo w Supergigancie, na bardzo wymagających stokach w Val Gardena i Kvitfjell
  • Wszechstronnie utalentowany narciarz: 4 zwycięstwa w Kombinacji Alpejskiej  i znakomite wyniki w Slalomie Gigancie
  • Całkowite zaangażowanie i postawa bez presji: Znakomite połączenie aby móc wskoczyć na podium  w każdej dyscyplinie szybkościowej.

Nowa generacja zawodników i produktów Salomona wchodzi do gry!

Kiedy gwiazda Pucharu Świata - Beat Feuz - zdecydował się na zmianę swoich butów startowych na nowe X-Lab Oversize Pivot w środku sezonu...
Kiedy Alexis I Beat podzielili Salomonowy triplet w Kombinacji Alpejskiej w Chamonix... Kiedy młode talenty, takie jak  Alexis Pinturault zajęły pierwsze miejsce w Slalomie ze swoimi nowymi nartami Salomona…

<content>19112</content>

Wydaje się, że nowa generacja gwiazd Pucharu Świata rozwijała nową generację zwycięskich produktów!

Jestem bardzo dumny z drugiego miejsca w klasyfikacji generalnej pucharu świata i jestem gotowy do walki w następnym sezonie aby wygrać ! Podziękowania dla całego zespołu Salomona za ich wymierne wsparcie od kiedy wstąpiłem do ekipy w 2006 roku!” Beat Feuz

Dziękuję za cały wspaniały sezon: zawodnikom, technikom, inżynierom, trenerom i całej rodzinie Salomona” Christian Frison Roche (Salomon Racing Director).

(źródło: Amer Sports)