Skip to main content
umpa

Prezentujemy Polski Salomon Freestyle Team 08/09

Autor: |
Marek Doniec
Marek Doniec

Salomon, oprócz związku z tradycyjnym narciarstwem alpejskim i zawodnikami Pucharu Świata, jest mocno zaangażowany w Freestyle. Od kilku lat istnieje tzw. International Freestyle Team, w którego skład wchodzą gwiazdy tej dyscypliny jak m.in. Simon Dumont, Charles Gagnier, David Benedek i Josh Dirksen- osoby, które od lat wyznaczały trendy w światowym Freestylu.

Freestyle to dość młoda, ale prężnie rozwijająca się odmiana sportów zimowych, w jej skład wchodzi Freeskiing i Snowboarding. Freestyle, oprócz znacznej sprawności fizycznej, wymaga przede wszystkim odwagi i kreatywności. Salomon wspierając freestyle chce pokazywać, że oprócz tradycyjnych form sportów zimowych, można czerpać radość z poszukiwania i eksplorowania nowych możliwości. Stąd też pomysł utworzenia polskiego Salomon Freestyle Teamu – grupy zapaleńców, którym nie wystarcza klasyczne szusowanie na stokach.

Polski Salomon Freestyle Team to grupa czterech młodych osób, które uprawiają Freestyle na nartach i desce. Team tworzy Marek Doniec- obecnie najlepszy polski narciarz freestylowy, Karolina Riemen- nadzieja polskiego freeskiingu, Marek Sąsiadek- medalista mistrzostw Polski w snowboardzie, uczestnik Igrzysk Olimpijskich w Salt Lake City i bardzo młoda, lecz juz utytułowana zawodniczka Kasia Rusin (snowboarding).

Oficjalnie team powstał na początku tego roku, choć Marek Doniec był związany z Salomonem już od trzech lat. Skład teamu nie jest przypadkowy. Stanowią go najlepsi polscy riderzy, osoby o nieprzeciętnej osobowości, talencie i pasji, które gromadzą wokół siebie podobnych zapaleńców i pasjonatów, na czym szczególnie zależy Salomonowi.

Sukcesy teamu są okupione ciężka pracą i wielogodzinnymi treningami. Większość sezonu zawodnicy spędzają poza Polską, w miejscach, gdzie mogą się rozwijać i trenować. Od kilku tygodni Marek Doniec i Marek Sąsiadek są w Nowej Zelandii, gdzie w tym czasie jest najlepszy snowpark i najlepsze warunki do skakania.
Marek Doniec oraz Marek Sąsiadek byli obecni podczas Polskich Dni w Zell am See-Kaprun. Prowadzili warsztaty freestylowe a na zachętę dla wszystkich swoich kursantów odbył się pokaz freestylowy.

Salomon nieustannie wspiera swój Team w dążeniach do dalszych sukcesów, czego owoce z pewnością zobaczymy w najbliższym sezonie.

Marek Doniec Marek Doniec
Marek Sąsiadek Marek Sąsiadek