Skip to main content

Nowinki i ciekawostki sprzętowe w sezonie 2001/2002

Autor: |
Buty Lange
Buty Lange

Zawsze przed sezonem ciekawi nas czym zostaniemy zaskoczeni przez producentów, w najbliższych dniach postaramy się przybliżyć Wam nowości przygotowane na ten sezon.

But z bezpiecznikiem chroniącym wiązadła w stawie kolanowym
Firma Lange przygotowała na ten sezon nowy rewolucyjny mechanizm zabezpieczający narciarza przed kontuzjami więzadeł krzyżowych w kolanie. Biorąc pod uwagę, że najwięcej kontuzji tego typu zdarza się podczas upadków na tył, wyposażono but w bezpiecznik który w sytuacji zwiększonego nacisku na tył buta zwalnia się, chroniąc więzadła przed zerwaniem. W momencie gdy nacisk wraca na przód buta. bezpiecznik blokuje się automatycznie. Siłę przy której zadziała bezpiecznik można dokładnie regulować. Nowy system nazywa się RRS (rear release system).

Nowości firmy Voelkl
Voelkl idąc śladami Salomona zaproponuje narciarzom swój własny system "łączenia nart z wiązaniami. W odpowiedzi na system Pilot Salomona, Voelkl wprowadza swój o nazwie Motion. System Motion oparty jest o system szyn zintegrowanych z nartami do których mocuje się wiązania. W sezonie 2001/2002 Voelkl zapowiada wypuszczenie 3 modeli nart wyposażonych w system Motion. Na zdjęciu model Vertigo wyposażony w system Motion (108/70/96 5 długości od 163 do 191).

Snowboard zamieniający się w narty Firma Burton powróciła do pomysłu sprzed kilku lat. w tym roku pojawi się na rynku model Split. jest to snowboard który w kilka chwil można zamienić w dwie krótkie narty. Firma zaleca nową deskę zwolennikom wypraw poza trasami gdzie zdarzają się podejścia. Jednak cena tego wynalazku jest bardzo wysoka, we Francji ma cudo to kosztować wraz z wiązaniami ok 6 000 FF.Nowe kijki - URGE Na rynku pojawiła się nowa firma Urge produkująca kijki narciarskie. Nowością konstrukcyjną jest umieszczenie paska pod rączką. Kijki te są specjalnie dedykowane zwolennikom FREERIDU gdyż dzięki temu rozwiązaniu łatwiej jest operować kijkiem.

Buty Lange Buty Lange
Buty Lange Buty Lange
Buty Lange Buty Lange
Urge rączka Urge rączka
Urge rączka Urge rączka
Urge rączka Urge rączka