Skip to main content

Narciarka wśród najlepiej zarabiających kobiet sportowców w 2022 r.

Autor: |

Magazyn Forbes opublikował listę najlepiej opłacanych sportowców w mijającym roku. Wśród Pań w pierwszej dziesiątce dominują tenisistki. Jest wśród nich, na piątym miejscu, Iga świątek. Nikogo to nie dziwi. Raszynianka ma za sobą najlepszy sezon w karierze, dwa wielkie szlemy, wiele wygranych i pierwsze miejsce w rankingu WTA.

Zaskoczyło nas miejsce trzecie. Zajęła je narciarka, która w ubiegłym roku zarobiła 20 100 000$. Nie jest to Mikaela Shiffrin, nie Petra Vlhová, nie jest to żadna znana z Alpejskiego Pucharu Świata przedstawicielka narciarstwa zjazdowego.

Finansową gwiazdą wśród narciarek jest urodzona w USA, reprezentująca Chiny skąd pochodzi jej mama – Eileen Gu. Kto interesuje się freeskiingiem, ten wie, że to jedna z najbardziej utytułowanych zawodniczek ostatnich lat.

• Dwukrotna złota i srebrna medalistka zimowych igrzysk młodzieży w Lozannie (2020).
  • Pierwsza w historii narciarka, która w podczas jednego weekendu wygrała PŚ w dwóch różnych konkurencjach.
  • Złota medalistka Winter X Games 25 w 2021 roku w SuperPipe i slopestyle, na tych zawodach zdobyła jeszcze medal brązowy w big air.
  • W tym samym roku w Aspen na Mistrzostwach Świata wygrała zawody w halfpipe i slopestyle'u oraz zajęła trzecie miejsce w big air.
  • Na IO w Pekinie wygrała w big air i halhpipe, a w slopestyle zajęła drugie miejsce.
  • Ubiegły sezon zakończyła na pierwszym miejscu w klasyfikacji generalnej OPP oraz halfpipe`a.

Zastanawiacie się skąd ta ogromna kwota w narciarstwie? Sprawa jest dość łatwa do wyjaśnienia. Nagrody zdobyte podczas zawodów do jedynie 100 000$. Reszta to sponsorzy, Red Bull, JD.com czy Louis Vuitton.