Skip to main content
umpa

Na narty bez wady wzroku!

Autor: |
Lentivu - na narty bez wady wzroku! (foto: Fotolia)
Lentivu - na narty bez wady wzroku! (foto: Fotolia)

Na stoku szukamy przyjemności ze zjazdów i nie chcemy ograniczeń, także tych związanych z koniecznością noszenia soczewek kontaktowych lub okularów. Co zrobić, by cieszyć się pełną ostrością życia i nie rezygnować z ulubionych sportów? W Polsce dostępna jest już metoda mikrosoczewkowej korekcji wzroku Lentivu, szczególnie polecana osobom aktywnym. Dzięki niej można szybko, trwale i bez bólu pozbyć się wady wzroku, a następnego dnia po zabiegu bez obaw wyjechać na narty.

Już ponad 10 milionów Polaków ma wadę wzroku. Najpopularniejszą metodą korekcji wciąż pozostają okulary lub soczewki kontaktowe. Nie są to jednak dobre rozwiązania dla osób aktywnych, na co dzień uprawiających sport. Zimą wada wzroku szczególnie przeszkadza fanom nart czy snowboardu. Okulary zsuwają się z nosa, parują, znacznie ograniczają pole widzenia. Trudno je także wcisnąć pod kask czy gogle. Upadek lub zderzenie na stoku dla okularnika może skończyć się nawet niebezpiecznym zranieniem oczu.

Znacznie wygodniejsze jest korzystanie z soczewek, choć i one mają wady. Osobom używającym szkieł kontaktowych dokucza tzw. zespół suchego oka. Narciarze i snowboardziści, których soczewki pod goglami bardziej narażone są na wysychanie, częściej skarżą się na tę przykrą dolegliwość. Noszenie na stałe popularnych „kontaktów” może prowadzić również do nieprzyjemnych infekcji, a nawet poważnych chorób oczu.

Podobnych ograniczeń nie mają zabiegi korekcyjne, czyli metody pozwalające trwale pozbyć się wady wzroku. Krótkowidzom, którzy cenią aktywny tryb życia, szczególnie polecana jest mikrosoczewkowa korekcja wzroku Lentivu.

 

Lentivu – korekcja wad wzroku dla aktywnych

Lentivu jest metodą całkowicie bezpieczną i skuteczną, dzięki której można szybko, trwale oraz bez bólu pozbyć się wady wzroku. To zabieg mało inwazyjny, wymagający minimalnego czasu potrzebnego na rekonwalescencję. Korekcja wady w jednym oku trwa około 20 sekund, a pobyt w sali operacyjnej zajmuje kilkanaście minut. Co ważne, w czasie zabiegu pacjent nie odczuwa bólu. Jedyną dolegliwością jest niewielkie podrażnienie oczu, utrzymujące się przez kilka godzin.

Największa zaleta Lentivu to bardzo krótki czas potrzebny na powrót do zwykłych, codziennych aktywności, w tym także treningów i uprawiania sportu. Nie ma przeciwskazań, by już dzień po zabiegu szusować po stoku i w pełni korzystać z sezonu narciarskiego!

 

Bezpieczeństwo korekcji wzroku metodą Lentivu

Na świecie wykonano już ponad 250 tys. podobnych korekcji. W Polsce lekarze klinik okulistycznych Optegra przeprowadzili już z powodzeniem kilkaset zabiegów Lentivu. „Wszystkie zabiegi wykonuje zespół doświadczonych lekarzy okulistów, zajmujących się  korekcją wzroku od wielu lat. Korzystają oni ze specjalistycznych urządzeń i sprzętu  najnowszej generacji, które zapewniają wysoki poziom bezpieczeństwa oraz doskonałą precyzję. Każdy pacjent przechodzi podczas wizyty kwalifikacyjnej specjalistyczne badania diagnostyczne.” - tłumaczy lek. med. Barbara Czarnota z poznańskiej kliniki Optegra. Metoda mikrosoczewkowej korekcji Lentivu spełnia wszystkie rygorystyczne wymagania, dotyczące bezpieczeństwa.

 

Zrób pierwszy krok i zapisz się na wizytę kwalifikacyjną!

O korekcji wzroku słyszał prawie każdy okularnik. Wielu z aktywnych krótkowidzów marzy, by wreszcie pozbyć się wady i odzyskać pełną ostrość życia, bez ograniczeń oraz przerwy na długą rekonwalescencję po zabiegu. Innowacyjna metoda Lentivu spełnia oczekiwania nawet najbardziej wymagających. Najlepiej samemu przekonać się, czy to metoda dla Ciebie. Wystarczy zapisać się na wizytę kwalifikacyjną w jednej z klinik okulistycznych Optegra, podczas której pacjent m.in. przechodzi specjalistyczne badania diagnostyczne. Zabieg można wykonać u większości krótkowidzów, czyli osób noszących tzw. okulary minusowe (do - 10,0 D) i astygmatyków, noszących tzw. okulary cylindryczne (do 5,0 D). Jeśli nie zakwalifikujesz się do żadnej z metod korekcji wzroku, nie ponosisz kosztów związanych z tą wizytą. Lentivu nie wymaga specjalnych przygotowań, a na zabieg można umówić się nawet tego samego dnia, zaraz po pomyślnym wyniku wizyty kwalifikacyjnej.

Zapisz się na wizytę kwalifikacyjną - to może być Twój pierwszy krok, by jeszcze w tym sezonie pozbyć się wady wzroku i bez ograniczeń szusować po stokach!

Więcej informacji o mikrosoczewkowej korekcji wzroku Lentivu: www.optegra.com.pl/Lentivu

Lentivu - na narty bez wady wzroku! (foto: Fotolia) Lentivu - na narty bez wady wzroku! (foto: Fotolia)