Skip to main content
umpa

Kurtka Elevation Shell Jacket od Helly Hansen, zdobywa nagrodę na ISPO 2016

Autor: |
Elevation Shell Jacket od Helly Hansen (foto: HH)
Elevation Shell Jacket od Helly Hansen (foto: HH)

Świat sportu docenił linię odzieży narciarskiej ULLR marki Helly Hansen.

Z tej linii pochodzi model kurtki Elevation Shell Jacket, który właśnie otrzymał wyróżnienie podczas targów ISPO w Monachium - prestiżową nagrodę – ISPO roku 2015-16.

Kurtka została zaprojektowana we współpracy Helly Hansen z profesjonalnymi narciarzami, ambasadorami marki.  Elevation Shell Jacket otrzymała nagrodę za innowacyjną konstrukcję oraz funkcjonalne cechy, które doceniło jury składające się z 45 członków z 10 krajów.

Zaprojektowana z myślą o narciarzach szukających mocnych wrażeń, kurtka Elevation Shell Jacket wykonana jest z  wyjątkowo trwałej tkaniny Helly Tech® i membrany o najwyższych parametrach oddychalności. Ponadto w kurtce zastosowano systemem regulacji temperatury H2Flow wykorzystując izolację PrimaLoft® Silver.

To najlepiej  oddychająca kurtka do freeride w kolekcji ULLR.

Kurtka Elevation Shell Jacket jest owocem  wspólnej pracy projektantów Helly Hansen, profesjonalnych narciarzy oraz partnerów od tkanin i izolacji.”Powiedział Philip Travell, Dyrektor zarządzający działem narciarskim.ISPO Award to szczególne wyróżnienie, ponieważ kurtka Elevation pokonała wiele wyjątkowych produktów w tej kategorii.”

<content>19112</content>

Helly Hansen, konsekwentnie od powstania marki w 1877 roku,  wnosi do swoich projektów innowacje technologiczne oraz nowoczesny design.  To właśnie skandynawskiej marce zawdzięczamy powstanie –pierwsze komercyjnej elastycznej tkaniny wodoszczelnej, pierwszej bielizny termo aktywnej czy właśnie powstanie innowacyjnego systemu H2Flow

 

Kurtka Elevation Shell Jacket jest częścią kolekcji ULLR, zima 2016-17. Dostępna będzie od września 2016. Przeznaczona jest dla tych, którzy lubią intensywną jazdę na nartach  i wymagają maksymalnej ochrony i wszechstronności od odzieży.

 

Cechy kurtki  Helly Hansen Elevation Shell Jacket:

 • Tkanina techniczna Helly Tech® Professional
 • Wodoodporna, wiatroszczelna i oddychająca
 • 3-warstwowa konstrukcja tkanin
 • W pełni uszczelniona na szwach
 • Dodatkowa warstwa laminatu zwiększająca wodoszczelność (DWR)
 • Mechaniczne zamki wentylacyjne
 • System ratunkowy RECCO® Advanced Rescue System
 • Odblaskowe i dobrze widoczne brzegi kurtki zwiększające bezpieczeństwo
 • Kurtka kompatybilna ze spodniami narciarskimi
 • Fartuch chroniący przed śniegiem
 • Regulowany kaptur kompatybilny z kaskiem
 • Dwie kieszenie na dłonie oraz dwie kieszenie na klatce piersiowej
 • Mankiet  z wycięciem na kciuk
 • Wewnętrzna kieszeń na gogle z sciereczką
 • Kieszonka na skipass
 • Wodoszczelne zamki YKK® Aquaguard Vislon®

  

Helly Hansen

Założona w roku 1877, w Norwegii firma Helly Hansen rozwija swoje kolekcje łącząc skandynawski styl i doświadczenie czerpane z radzenia sobie w najsurowszych warunkach naszej planety. Marka symbolizuje optymalne połączenie efektywności, ochrony i stylu. Marce ufają profesjonaliści zawodowo związani z morzem i górami – dzięki jej kolekcji mogą bezpiecznie pracować i żyć w najtrudniejszych warunkach.

Firma ma na koncie długą listę innowacji rynkowych, między innymi pierwszy elastyczny, wodoodporny materiał ponad 130 lat temu, stworzyła pierwszy materiał typu polar w latach 60., a w latach 70. wprowadziła na rynek pierwszą linię technicznej bielizny termoaktywnej wykonanej w technologii LIFA® Stay Dry. Wreszcie jest wynalazca i prekursorem wielokrotnie nagradzanego systemu H2Flow pozwalającego na regulację temperatury ciała w odzieży technicznej. Dziś Helly Hansen jest oficjalnym partnerem ponad 60 ośrodków narciarskich i organizacji przewodników górskich. Dostarcza odzież i obuwie ponad 33 tysiącom ludzi zawodowo związanych z górami.

Kolekcje Helly Hansen wybierają narodowe reprezentacje sportowców, olimpijczycy i ceniący najlepszą, jakość entuzjaści sportów outdoorowych.

 Górskiej. Odzież wierzchnią, bieliznę termoaktywną, ubrania sportowe oraz obuwie Helly Hansen sprzedawane są w ponad 40 krajach. Więcej informacji o najnowszej kolekcji Helly Hansen można znaleźć pod adresem www.hellyhansen.com.

Elevation Shell Jacket od Helly Hansen (foto: HH) Elevation Shell Jacket od Helly Hansen (foto: HH)