Skip to main content

Karuzela narciarska wokół jeziora Millstatt: Czysta radość na stoku i na wodzie

Autor: |

Powitaj dzień wysoko w górach, gdzie słońce rozświetla kryształki śniegu na szczytach; odkrywaj trasy ośrodków narciarskich, które wchodzą w skład karuzeli, a wieczorem zrelaksuj się w łaźni. Nad karynckim jeziorem Millstatt poznasz różnorodne oblicza zimy.

Wspaniałe górskie przeżycie
By wyjechać pierwszą gondolką o godz. 7.00 ze Spittal an der Drau na ponad 2000 m n.p.m., miłośnicy przyrody nad jeziorem Millstatt muszą wstać o świcie. Ich wysiłek zostaje jednak wynagrodzony – na szczycie Goldeck, głównej sportowej góry Karyntii, przybyli goście obserwują promienie słońca rozjaśniające śnieżne stoki. Następnie narciarze zjeżdżają z powrotem nad jezioro Millstatt, znacząc ślad na świeżo przygotowanych nartostradach.

Doskonałe wzmocnienie
Zbliżających się do pensjonatu Krendlmar wita zapach smażonego boczku, który miesza się z mroźnym, świeżym powietrzem i wskazuje drogę do ciepłej izby i śniadania na stole. Gospodyni smaży wielki kawał boczku na patelni i posypuje go pikantnym serem. Po zmieszaniu z jajkami powstaje z tego tradycyjny karyncki omlet o nazwie Frigga, który pokrzepi amatorów wczesnego wstawania. Po zaspokojeniu pierwszego głodu można zaplanować dalszą część narciarskiej eskapady.

Na narciarskiej karuzeli
Karuzela narciarska (Skikarussell) to obszar wokół jeziora Millstatt, który oferuje narciarzom jeden karnet narciarski na 31 ośrodków i ponad 1104 kilometrów tras. Dzięki centralnemu położeniu w regionie Karyntii z brzegu jeziora Millstatt można w 30 minut dojechać samochodem do najpiękniejszych ośrodków narciarskich w całym kraju związkowym: poza szczytem Goldeck znajduje się tu też kompleks Bad Kleinkirchheim/St. Oswald, Turracher Höhe, a także Nassfeld i lodowiec Mölltaler. Ten ostatni jest bardzo atrakcyjny cenowo dla rodzin – od połowy stycznia do końca sezonu dzieci do 14. roku życia, które zatrzymały się wraz z rodzinami w hotelach i pensjonatach nad jeziorem Millstatt, otrzymają karnet narciarski na karuzelę za darmo. Jedynym warunkiem jest wykupienie przez ich rodziców karnetu dla dorosłych.

<content>19112</content>

Nastrojowe miasteczka
Będąc nad jeziorem Millstatt między 19 listopada a 31 grudnia, po dniu szaleństwa na nartach należy koniecznie wybrać się do urokliwych miasteczek usytuowanych wokół jeziora. W Radenthein i Spittal an der Drau czekają idylliczne jarmarki świąteczne, a przedstawienia z oprawą muzyczną w krużgankach i kościele przy opactwie Millstatt zapewniają mistyczne przeżycia. Z kolei na specjalnym świątecznym tarasie restauracji Kap 4613 w Millstatt umieszczono niezliczone choinki; w ich towarzystwie grzany cydr z białym winem, specjalna świąteczna kiełbasa Weihnachtskrainer, pieczone kasztany i chleb z pieczenią wieprzową smakować będą jeszcze lepiej. Kominki, zapach jodłowych igieł i korzennego grzanego wina razem tworzą romantyczną atmosferę.

<content>40839</content>

Ze śniegu do wody
Kto po dniu pełnym sportowych wyczynów na trasie pragnie się zrelaksować w ciepłej wodzie, powinien udać się do SPA 1. Kärnten Badehaus, które mieści się nad brzegiem jeziora Millstatt. Doskonały wypoczynek zapewniają cztery sauny, tepidarium, a także łaźnia parowa z rozpylanym w powietrzu roztworem solnym. Po każdej wizycie w saunie można schłodzić się w położonym na świeżym powietrzu i liczącym 60 m2 basenie typu infinity i cieszyć się piękną panoramą. Różnorodne zabiegi łączą w sobie naturalny, zdrowy wpływ jeziora z bogatym miejscowym programem wellness – np. „masaż granatami” czy „masaż limbowy deluxe”. Podczas odwiedzin w restauracji „L'Onda – Die Welle” goście mogą rozkoszować się bogactwem kuchni alpejsko-adriatyckiej, która łączy najsmaczniejsze aspekty trzech regionów – Karyntii, Friuli i Słowenii.

Oferta:
Radość z nart dla osób powracających do regionu Millstätter See
Od 485,00 EUR – pokój z wyżywieniem/apartament
Usługi w cenie

  • 5 noclegów nad jeziorem Millstatt
  • 4-dniowy karnet narciarski Kärnten Gold
  • 3-dniowy kurs narciarski
  • 1 x zabieg „Seenwellness“ w 1. Kärnten Badehaus
  • 1 bilet do Goldeck Freeride Area

Okres promocji od 13.12.2014 do 06.04.2015 r.

Goldeck (foto: ©Gert Steinthaler)
Badehaus (foto: (c) MTG Archiv Badehaus)
Zima w Millstatt (foto: Stadler Emanuel)