Skip to main content
umpa

Freeridowy raj w Ischgl i Kappl

Autor: |
Panzaun raj freeriderów (foto: © TVB Paznaun - Ischgl)
Panzaun raj freeriderów (foto: © TVB Paznaun - Ischgl)

 

Region Paznaun jest idealny dla freeriderów. Od ekstremalnych warunków terenowych, po pływanie w puchu na łagodnych stokach. W Ischgl i Kappl osoby uzależnione od puchu znajdą odpowiedni teren do każdego poziomu umiejętności. Również takie bez długich podjazdów - prosto z wyciągu narciarskiego.

 

Dzięki dwóm miejscom - Ischgl i Kappl- region Paznaun jest prawdziwą kopalnią szczęścia dla freeriderów poszukujących najlepszych tras zjazdowych. Szerokie zbocza, piękne szczyty i kuszące źleby. Innymi słowy: dużo miejsca i dużo miejsc do ekslporacji. Dzięki wysokości powyżej 2000 m n.p.m. i położeniu geograficznemu jest tu również dużo śniegu. Dobrze wiedzieć, że nawet kilka dni po ostatnich opadach śniegu można tu znaleźć nieskazitelnie czyste zjazdy w puchu.

Ischgl: „Powder” w Paznaun.

Freeriderzy i miłośnicy puchu mogą wybierać spośród wielu tras zjazdowych i freeride'owych w Ischgl. A wszystko to w pobliżu wyciągów narciarskich. Spektrum sięga od stromych couloirów dla ekspertów po płaskie pola puchowe, na przykład wokół Piz Val Grondabahn, z którymi mogą się zmierzyć nawet mniej doświadczeni freeriderzy. Każdy, kto chce jeździć bezpiecznie lub przeżyć relaksujący dzień na najlepszych trasach poza stokami, powinien skontaktować się z doświadczonym przewodnikiem szkoły narciarskiej Ischgl, który zna ten region. Wszystkie informacje są dostępne na stronie www.ischgl.com

Ciąg dalszy pod galerią
Panzaun raj freeriderów (foto: © TVB Paznaun - Ischgl) Panzaun raj freeriderów (foto: © TVB Paznaun - Ischgl)

Najlepsze noclegi w Ischgl

Booking.com

Kappl: Puch z profesjonalistami i noclegami w dobrej cenie

Każdy, kto chciałby pojechać w teren, w którym odbywają się międzynarodowe zawody freeride'owe Open Faces i Mistrzostwa Świata Juniorów Freeride, znajdzie idealny „plac zabaw i radości” w Kappl, co ważne z łatwym dostępem. Prawie wszystkie trasy freeridowe rozpoczynają się na stacjach górskich kolejek linowych Alblittkopf i Alblittbahn. Punktem kulminacyjnym są stoki Quellspitze. To właśnie tam tej zimy w dniach 10-12 stycznia 2020 r. ponownie odbędą się imprezy OPEN FACES. Na stoku nr 8 widzowie mają najlepszy widok na trasy zjazdowe i jeźdźców .W dniach 28-31 stycznia odbędą się również Mistrzostwa Świata Juniorów Freeride w Kappl, gdzie najlepsi zawodnicy w wieku 14-17 lat będą walczyć o tytuł Mistrza Świata. Holendrzy będą również wybierać swoich najlepszych zawodników w Kappl, w ramach holenderskich Mistrzostw Freeride'u, które odbędą się w dniach 7-13 marca.

HINT- przechadzkę przez grzbiet i jazdę na nartach na stoku Quellspitze należy próbować tylko wtedy, gdy warunki lawinowe są całkowicie bezpieczne. Informacje o aktualnym poziomie zagrożenia lawinowego, poziomie śniegu i temperaturze są dostępne na tablicy informacyjnej na stacji górskiej Diasbahn.