Skip to main content

Freeride Camp - polski akcent u stóp Grossglocknera

Autor: |
(foto: Tomasz Rakoczy)
(foto: Tomasz Rakoczy)

W dniach 19 - 26 stycznia 2013, w niewielkiej austriackiej miejscowości Heiligenblut odbędzie się specjalne wydarzenie dedykowane polskim fanom jazdy poza trasami - Freeride Camp. Na wszystkich, którzy w tym terminie pojawią się u stóp majestatycznego Grossglocknera czeka całe mnóstwo atrakcji. Będą one związane nie tylko z freeridem ale i z innymi formami narciarstwa oraz aktywnym spędzaniem czasu.

Heiligenblut zlokalizowane w sercu parku narodowego Taurów Wysokich to miejsce bardzo szczególne. Nad doliną, w której leży ta urokliwa miejscowość, góruje najwyższy szczyt Austrii Grossglockner mający 3798 m n.p.m., a dodatkowo ośrodek ten dwukrotnie gościł czołówkę polskich pasjonatów jazdy w dzikim terenie podczas zawodów Polish Freeride Open.

W nadchodzącym sezonie zimowym Heiligenblut postanowiło wyjść z nową propozycją do szerszego grona polskich narciarzy i snowboardzistów szukających freeride'owych wrażeń. W dniach 19 - 26 stycznia będzie miał miejsce Freeride Camp - wszyscy, którzy być może nie czują się jeszcze na siłach by startować w zawodach z czołówką będą mieli doskonałą okazję do podszkolenia swoich umiejętności. Tereny otaczające kompleks narciarski ponad miasteczkiem oferują świetne i stosunkowo łatwo dostępne możliwości freeride'owe. By dostać się do ciekawych rejonów nie ma potrzeby pokonywania wielkich dystansów, a bliskie sąsiedztwo tras i wyciągów wzmaga poczucie bezpieczeństwa.

Porad dotyczących techniki jazdy w naturalnym terenie udzielali będą najlepsi polscy zawodnicy, na czele z Andrzejem Osuchowskim, regularnym uczestnikiem cyklu zawodów Freeride World Qualifier. W trakcie dłuższych wycieczek skiturowych pod opieką miejscowych przewodników, będzie można także zapuścić się w bardziej oddalone obszary i poczuć czym jest prawdziwy freeride. Codzienną porcję inspiracji do jazdy zapewnią wieczory filmów narciarskich, gdzie zaprezentowane zostaną najnowsze profesjonalne produkcje tego typu, zarówno pochodzące z krajów alpejskich jak i zza oceanu.

Wiedząc jak istotne w jeździe poza trasami jest bezpieczeństwo, organizatorzy przygotowali dla uczestników także serię szkoleń lawinowych. Będzie można dowiedzieć się jak planować górską zimową wycieczkę, oceniać zagrożenie lawinowe w poszczególnych miejscach, poruszać się w terenie wysokogórskim i przeprowadzać partnerskie akcje poszukiwawcze przy użyciu sprzętu lawinowego. Wszyscy chętni będą mogli także zmierzyć się ze sobą w zawodach freeride'owych wieńczących polski tydzień w Heiligenblut.

<content>19112</content>

Propozycja związana z jazdą poza trasami to jednak nie jedyna forma spędzania czasu jaką przygotowali austriaccy gospodarze wydarzenia. Dodatkowo będzie można sprawdzić się w bardziej klasycznych narciarskich zmaganiach na trasach slalomu, przetestować nowy sprzęt czy spróbować regionalnych karynckich przysmaków podczas wiecornego grill'a. Dzięki zaangażowaniu lokalnej szkoły narciarskiej również najmłodsi nie będą się nudzić - na miejscu działać będzie przedszkole narciarskie.

Dla wszystkich, którzy już teraz zdecydują się zarezerwować pobyt  w tym terminie, Heiligenblut przygotowało specjalną ofertę - aż 50% zniżki na skipass i 20% na zakwaterowanie. Do zobaczenia u podnóża Grossglocknera!

Więcej informacji można uzyskać odwiedzając stronę Opens external link in new windowGrossglockner.pl lub profil miejscowości Heiligenblut na Facebook'u.

(foto: Tomasz Rakoczy) (foto: Tomasz Rakoczy)
(foto: Tomasz Rakoczy) (foto: Tomasz Rakoczy)
(foto: Tomasz Rakoczy) (foto: Tomasz Rakoczy)
(foto: Tomasz Rakoczy) (foto: Tomasz Rakoczy)