Skip to main content
umpa

Co czyni produkty forcefield body armour innymi?

Autor: |
(foto: AJS GRUPA)
(foto: AJS GRUPA)

Forcefield doprowadził do wprowadzenia pojęcia że zbroja nie musi być twarda, sztywna i niewygodna w noszeniu. Firma jest liderem rynku w segmencie miękkich pancerzy ochronnych oraz ochraniaczy pleców, łokciów, kolan.  Projektują swoje produkty tak by dopasowywały się do ciała użytkownika oraz pozostawały na miejscu zapewniając przy tym wygodę do tego stopnia że można zapomnieć o tym że ma się je w ogóle na sobie.  Przy czym najważniejsze jest to co zostało również przez firmę Forcefield udowodnione – a mianowicie lepsza wydajność ochronna niż w powszechnie stosowanych ochraniaczach z tworzyw sztucznych jak np. plastik. Forcefield nie projektuje produktów by były najtańszymi na rynku – tworzy natomiast produkty wydajne i komfortowe.

JAK ISTOTNE  I WAŻNE SĄ STANDARDY CE?

Wszystkie produkty Forcefield body Armour® posiadają znak CE co jest niezbędne do utrzymania ich wiarygodności. Badania wykazały że produkty Forcefield jako iż dopasowują się do ciała są o wiele bardziej bezpieczne od sztywnych ochraniaczy. W momencie uderzenia mamy gwarancję tego że ochraniacz zostanie na miejscu a nie przesunie się i narazi nas na dodatkowe obrażenia albo nie ochroni nas przed nimi.


CO TO JEST NITREX?

Nitrex® jest nazwa rodziny materiałów PVC Nitril stosowanych we wszystkich produktach Forcefield Body Armour®. Wszytkie ochraniacze wykonane są z tego materiału tworzącego swego rodzaju trójkątną siatkę co jest nazywane formowaniem Nitrex®. Skonstruowana jest w formie słupkowej gdzie szerokość na dole jest zawsze większa niż u góry trójkąta co daje wzmocnienie materiału i polepsza absorpcję uderzeń. Sam materiał posiada doskonałą zdolność absorpcji energii uderzenia przez co nie pozwala przedostać się energii uderzenia minimalizując jego skutki. Dodatkowo po uderzeniu materiał powraca do swojego pierwotnego stanu co czyni go niezwykle żywotnym. Standardowe materiały jak np. plastik przyjmują uderzenie ale nie absorbują jego mocy przez swoją sztywność i twardość.

SPORT LITE 1 & SPORT LITE 2– OCHRANIACZE PLECÓW
SportLite1 to ochraniacz który łączy w sobie najlepsze cechy: lekkość, wytrzymałość, idealne dopasowywanie.
Stworzony został do wszystkich entuzjastów sportu, został zaprojektowany tak by połączyć komfort użytkowania, by nie komplikował ruchów oraz posiadał 1 stopień ochrony według normy CE.
Jego piórkowa waga oraz smukłą konstrukcja i duże oddychające otwory wentylacyjne podnoszą jego walory użytkowe do tego stopnia że może sprostać wymaganiom każdego kto potrzebuje dobrej ochrony w każdych warunkach. Sprawdzi się świetnie na długie dni na nartach, wypady do snowparku, jazdę freeride oraz wszystkich innych sportów gdzie plecy narażone są na uderzenia.  Poprzez użycie wysokiej jakości materiałów oraz pas biodrowy zabezpieczony podwójną gumką – zawsze zostanie dopasowany w idealnej pozycji.

Sport lite 2 jest całkowita nowością, przeznaczony dla osób uprawiających sporty ekstremalne w których wygoda i komfort użytkowania ma znaczny wpływ na bezpieczeństwo. Forcefield rozumie te potrzeby przez co wspólnie ze sportowcami projektuje swoje ochraniacze. Przy sportach ekstremalnych poziom ochrony musi być ogromny dlatego Sport Lite 2 jest doskonałym obrońcą sportowców ekstremalnych oraz wszystkich tych co chcąc mieć podwyższoną jakość ochrony pleców. Ochraniacz oczywiście został wyprodukowany z materiału Nitrex® z możliwością wyciągnięcia wkładu ochraniającego i wyprania ochraniacza.
 
Ochraniaczą firmy Forcefield zaufali już m.in.
Salomon UK FreeSki team, Salomon UK Snowboard team, Armada UK Freeski Team, UK Skicross team
Dostępne są w rozmiarach Extra Small, Small, Medium, Large oraz specjalnie dla pań: Ladies.

Wszystkie produkty Forcefield posiadają:

Multi uniwersalność:
Poprzez użycie specjalnych materiałów absorbujących energię uderzenia, nasze ochraniacze są bardziej uniwersalne oraz lepiej chronią niż ochraniacze konkurencji

Nitrex
Ta opatentowana technologia pozwala chronić równomiernie cały obszar absorbując siłę uderzenia i rozprowadzając ja równomiernie

Repeat Performance Technology (RPT)
Ochraniacz po absorpcji uderzenia powraca do stanu z przed uderzenia, nie odkształca się, przez to może być stosowany wielokrotnie a nie tylko raz jak ochraniacze z plastiku/kompozytów.

Elastyczność:

Połaczenie warstwy Nitrex® oraz warstwy Multi pozwoliło firmie Forcefield na produkcje lżejszych, elastycznych oraz bardziej dopasowanych ochraniaczy

Oddychalność:
Unikalne trójkąty w podstawie materiału Nitrex®  zaprojektowane zostały tak by w sposób bardzo dobry przepuszczać powietrze w obie strony oraz zminimalizować wage ochraniacza.

Ciąg dalszy pod galerią
(foto: AJS GRUPA) (foto: AJS GRUPA)

Galeria produktów