Skip to main content
umpa

Ciekły azot i zamrażacz do torów Air Products w gotowości podczas Pucharu Świata w skokach narciarskich w Zakopanem

Autor: |

Firma Air Products, największy dostawca gazów technicznych w Polsce, po raz kolejny wesprze organizatorów Pucharu Świata w skokach narciarskich, który rozpoczyna się już jutro w Zakopanem. Podobnie jak w poprzednich latach, w przypadku dodatniej temperatury powietrza, która mogłaby uniemożliwić organizację konkursu skoków narciarskich, organizatorzy będą mogli zamrozić rozbieg Wielkiej Krokwi ciekłym azotem oraz zamrażaczem do torów Air Products.

„To dla nas zaszczyt, że możemy po raz kolejny wspierać organizatorów Pucharu Świata
w skokach narciarskich w Zakopanem. W  przypadku dodatniej temperatury powietrza dostarczony przez nas ciekły azot oraz opracowany przez Air Products zamrażacz do torów, posłużą do zamrożenia rozbiegu Wielkiej Krokwi. Gwarantujemy, że nawet w sytuacji dodatniej temperatury powietrza kibice będą mogli cieszyć się tym niezwykle widowiskowym wydarzeniem sportowym. Wspólnie będziemy kibicować polskiej reprezentacji”
– powiedział Piotr Wieczorek, Dyrektor Generalny Air Products ds. Gazów Sprężonych na Europę Środkową i Wschodnią,

Zamrażacz do torów – urządzenie służące do zamrażania rozbiegu skoczni ciekłym azotem
o temperaturze -196 stopni Celsjusza, został wykonany przez firmę Air Products kilka lat temu, kiedy to dodatnie temperatury zagrażały organizacji Pucharu Świata w Zakopanem. Firma przekazała także zbiorniki z ciekłym azotem, a jej pracownicy zaangażowali się
w proces przygotowania rozbiegu skoczni. Wówczas też, po zakończeniu udanego sezonu narciarskiego, firma Air Products została nagrodzona pucharem dla najlepszej firmy wspierającej Puchar Świata w skokach narciarskich.

W tym roku, Air Products ponownie wesprze komitet organizacyjny Pucharu Świata
w Zakopanem.