#
Skip to main content

Wisła: ośrodki narciarskie ruszą 1 lutego 2021 roku!

Autor: |
Cieńków w Wiśle - naśnieżanie grudzień 2017 (foto: PB Narty.pl)

Dziś w Wiśle w ośrodku narciarskim Nowa Osada odbył się brief prasowy w którym uczestniczyli:

  • Arkadiusz Matuszyński-pełnomocnik zarządu Wiślańskiego Skipassu
  • Karolina Wantulok - prezes Wiślańskiej Organizacji Turystycznej
  • Tomasz Bujok - Burmistrz Miasta Wisła
  • Przedstawiciele Szczyrkowskiej Izby Gospodarczej
  • Przedsiębiorcy z Wisły
  • Przedstawiciele stoków narciarskich zrzeszonych w Wiślańskim Skipassie

Wiślańskie stacje narciarskie, gastronomia pensjonaty i gospodarstwa agroturystyczne planują otwarcie 1 lutego 2021.

 

 

Przedstawiciel ośrodka Nowa Osada w Wiśle zwrócił uwagę, że ostatnie działania rządu polegają na zastraszaniu odebraniem pomocy z tarcz i karami finansowymi. W zeszłym roku straciliśmy ¼ sezonu, w tym roku sezon stracony jest prawie w całości. Będziemy zwalniać – zwracać tarczę i bankrutować, może komuś zależy na bankructwach, by móc za symboliczną złotówkę wykupić – dodał przedstawiciel Nowej Osady.

„Strat  z tego sezonu nie da się odzyskać, jeśli byśmy otworzyli w lutym moglibyśmy odzyskać 30 40% normalnych przychodów”.

Średnia stacja w Wiśle generuje 1500000 przychodu miesięcznie

Podczas konferencji pojawiły się pytania do premiera Gowina (jego konferencja planowana jest w późniejszych godzinach w piątek 22 stycznia 2021 roku).

  • Chciał bym zapytać, co spowodowało zamknięcie stacji narciarskich a otwarte zostaną galerie handlowe, same narty wymuszają dystans, w „ferie” na stokach były tłumy ludzi z sankami, i nie stwierdzono zakażeń.
  • Zamkniemy się , niech Gowin da nam po 60/70 tysięcy dziennie na utrzymanie firm.

Prezes Wiślańskiej Organizacji Turystycznej Karolina Wantulok powiedziała między innymi: Podjęto decyzję o otwarcie, zapraszamy serdecznie od 1 lutego na stoki do restauracji, pensjonatów i agroturystyki, duże hotele podejmą decyzję w tym tygodniu. Latem pracowaliśmy w reżimie sanitarnym, jesteśmy gotowi pracować, tak by nie narażać gości, pracowników i naszych rodzin.

Karina Poloczek reprezentująca branżę hotelarską podkreśliła w swojej wypowiedzi: Zdajemy sobie świadomość, że jest pandemia, nie chcemy nikogo narażać, będziemy pracować  w ścisłym reżimie. W Wiśle 6 z 18 podmiotów agroturystycznych nie dostało żadnej pomocy, 8 z 18 chce się otworzyć 1 lutego, nas nie stać na lockdown, stać na  mądre ratowanie firm

Marek Bujok reprezentujący gastronomię przedstawił tragiczną sytuację swojej branży w miejscowościach górskich gdzie wiele lokali nie otrzymało pomocy, te tarcze są dziurawe, musimy normalnie opłacać ZUS, nikt nam nie chce rekompensować kosztów. Możemy działać w ścisłym reżimie. Swoją wypowiedź zakończył słowami:  „Zawsze myślałem, że trzeba kombinować, by nie pracować okazało się, że trzema kombinować, by pracować”.

Ruszamy z wykorzystaniem kruczków prawnych, by działać zgodnie z „prawem”.

Arkadiusz Matuszyński pełnomocnik zarządu Wiślańskiego Skipassu doprecyzował, że podczas konferencji na stoku jeździli uprawnieni narciarze ze stosownymi licencjami.

Jeden z wiślańskich ośrodków narciarskich - Klepki już dziś otworzył swój stok serią szkoleń narciarskich i snowboardowych.

Zapis konferencji prasowej Wisła 22 01 2021

Wisła - ośrodki narciarskie ruszą 1 lutego

Banery na FB - publikujcie do woli :)