#
Skip to main content

Ischgl stawia na bezpieczeństwo narciarzy, pracowników i mieszkańców.

Autor: |
Silvrettaseilbahn AG inwestuje 700.000 euro w standardy higieny i bezpieczeństwa. (fot. TirolWerbung)

Już w sierpniu Ischgl przedstawiło szczegóły dotyczące kompleksowych standardów bezpieczeństwa i higieny pracy na nadchodzący sezon zimowy. Przed rozpoczęciem zimy region inwestuje w najnowocześniejsze technologie, aby zapewnić turystom pobyt z maksymalnym bezpieczeństwem.

  • Strefy kolejek głównych wyciągów będą objęte nadzorem kamer.
  • Darmowe "kominy" przy zakupie karnetu.
  • Dezynfekcja kabin urządzeniami do zimnej mgły.
  • Nie będzie koncertu na rozpoczęcie sezonu zimowego.
  • Sezon zimowy bez apres ski.
  • Przygotowywany jest zakaz spożywania alkoholu w miejscach publicznych.

"Wnioski wyciągnięte z ostatniej zimy determinują nasze działania na przyszłość. Zdrowie naszych gości, pracowników i mieszkańców ma najwyższy priorytet. Dlatego stawiamy na działania, które znacznie wykraczają poza oficjalne wymagania", podkreślają członkowie zarządu TVB Alexander von der Thannen, Arnold Tschiderer i Michael Zangerl oraz Markus Walser i Günther Zangerl, dwaj członkowie zarządu Silvrettaseilbahn AG.

Silvrettaseilbahn AG inwestuje 700.000 euro w standardy higieny i bezpieczeństwa.

Silvrettaseilbahn AG zainwestowała w ostatnich tygodniach łącznie około 700.000 euro w nowe standardy bezpieczeństwa i higieny pracy. Po raz pierwszy w strefach kolejek trzech wyciągów zostanie zastosowany nowo opracowany system kamer. "W ten sposób staramy się zorganizować wrażliwe obszary w taki sposób, aby można było szybko reagować na grupy osób stojących blisko siebie, a tym samym w miarę możliwości im zapobiegać. System prognozuje czasy oczekiwania przy wyciągach, możemy w czasie rzeczywistym informować naszych gości o czasie oczekiwania w kolejce. ", wyjaśnia Günther Zangerl.

Do regularnej dezynfekcji Silvrettaseilbahn AG będzie w nadchodzącym sezonie stosował urządzenia do zimnej mgły, które eliminują 99,99% wirusów, bakterii i zarodników, np. w kabinach kolejki linowej. Nowe standardy obejmują również bezpłatny komin na szyję, który może być stosowany jako maseczka. Każda osoba kupująca karnet, komin otrzyma za darmo. Dostosowano do obecnej sytuacji system oznakowania i informacji dla narciarzy.

Rozszerzenie lokalnych możliwości testowania i nowa aplikacja na smartfony

Stowarzyszenie Turystyczne Paznaun - Ischgl wraz z terenami narciarskimi opracowało nową apkę na smartfony, która zawiera również możliwość rejestracji gości w restauracjach. Ponadto wspierane jest korzystanie z oficjalnej, ogólnokrajowej aplikacji Stopp-Corona-App.

Obecnie Stowarzyszenie Turystyczne Paznaun - Ischgl kładzie duży nacisk na szkolenia w obiektach noclegowych, ale także na rozbudowę systemu testowego, który będzie dostępny dla gości, pracowników i mieszkańców przez całą zimę. Już w sierpniu odpowiedzialni za te działania podjęli ogólnokrajowe działania mające na celu wczesne wykrycie potencjalnych infekcji.

 "Ciągłe badania ścieków są wspólna inicjatywą Tyrolu i Uniwersytetu w Innsbrucku i ma na celu umożliwienie wczesnego wykrywania klastrów zakażeń z dużą dokładnością. Ten pakiet działań potwierdza nasze dążenie do tego, aby być jednym z najbezpieczniejszych miejsc w Alpach", podkreśla Alexander von der Thannen.

Przed nadejściem zimy region inwestuje w najnowsze technologie, aby narciarze mogli spędzić wakacje w maksymalnym bezpieczeństwie. (foto: TirolWerbung)
Przed nadejściem zimy region inwestuje w najnowsze technologie, aby narciarze mogli spędzić wakacje w maksymalnym bezpieczeństwie. (foto: TirolWerbung)

Ischgl rozpoczyna zimę bez imprez i ewentów.

Pierwszy dzień jazdy na nartach w Ischgl planowany jest na 26 listopada, następnie w Galtür na 5 grudnia, Kappl i See na 18 grudnia.

"Inaczej niż w ostatnich latach nie będzie koncertu inauguracyjnego, ale również żadnego alternatywnego wydarzenia. I tej zimy nie będzie też żadnych après-ski w znanej formie. Istnieją ścisłe ograniczenia, co zmienia formę i ofertę", wyjaśnia Alexander von der Thannen.

Zarówno w pomieszczeniach, jak i na zewnątrz, jedzenie i picie można spożywać tylko na siedząco.

Bezpieczeństwo ponad wszystko - Ischgl bezpiecznie rozpoczyna sezon zimowy (fot. TirolWerbung)
Bezpieczeństwo ponad wszystko - Ischgl bezpiecznie rozpoczyna sezon zimowy (fot. TirolWerbung)

Zakaz spożywania alkoholu w miejscach publicznych (w przygotowaniu)

W przygotowaniu jest zakaz spożywania alkoholu w miejscach publicznych, który będzie obowiązywał zarówno na ulicach miejscowości, jak i na terenie Silvrettaseilbahn AG. Stowarzyszenie Turystyczne Paznaun - Ischgl i Silvrettaseilbahn AG z zadowoleniem przyjmują inicjatywę gminy.

"Nauczyliśmy się na podstawie doświadczeń. W centrum uwagi stawiamy nasz wyjątkowy teren narciarski rozciągający się aż do szwajcarskiego Samnaun i jakość naszej oferty", zgadzają się Alexander von der Thannen i Markus Walser.

Booking.com