Skip to main content
umpa

Czeskie ośrodki narciarskie inwestują pomimo kryzysu

Autor: |

W tym roku ośrodki sportów zimowych w Czechachzainwestowały około 750 milionów koron (ok. 125 milionów złotych) w rozwój swoich usług i modernizację obiektów, powiedziała w środę prezes Stowarzyszenia Kurortów Górskich (AHR), była mistrzyni olimpijska w biegach narciarskich Kateřina Neumannová. Jednakże kilka projektów musiało zostać odłożonych w czasie ze względu na kryzys związany z koronaawirusem.

Inwestycje te dotyczą w szczególności sztucznego naśnieżania stoków narciarskich, budowy wyciągów narciarskich i usług dla gości, ale także dostosowania ośrodków do wymogów higienicznych czasów COVID-19. W Republice Czeskiej czynnych jest około 165 ośrodków narciarskich, z których większość, podobnie jak w Polsce to ośrodki niewielkie. Tylko jedna piąta z nich ma ponad 10 kilometrów stoków.

Podczas gdy wielu Czechów podróżuje zimą za granicę, głównie do sąsiednich Alp, narodowa agencja CzechTourism ma na celu przyciągnięcie większej liczby zagranicznych gości, zwłaszcza z Niemiec i Polski, ale także z Holandii i Danii.