# x
Skip to main content

Paznaun-Ischgl koncentruje się na standardach bezpieczeństwa i higieny pracy

Autor: |
Panzaun Ischgl - koncentruje się na standardach bezpieczeństwa (foto: TWB Panzaun - Ischgl)

Decydenci w tyrolskim regionie Paznaun opracowali kompleksowy pakiet środków mających na celu jak najlepszą ochronę zdrowia i bezpieczeństwa gości, pracowników i mieszkańców. Tradycyjny koncert na szczycie góry na początku sezonu nie odbędzie się w tym roku - ale trwają prace nad alternatywą, która zostanie zaprezentowana jesienią.

"Zdrowie jest najwyższym priorytetem", mówi burmistrz Werner Kurz, członkowie Zarządu Turystyki Alexander von der Thannen, Arnold Tschiderer i Michael Zangerl oraz dwaj członkowie Zarządu Silvrettaseilbahn AG, Markus Walser i Günther Zangerl.

Sezon w Ischgl rozpoczyna się bez koncertu Top of the Mountain Concert

Aby uniknąć dużych zgromadzeń, na początku sezonu nie odbędzie się Top of the Mountain Concert. "Chcemy skupić się na przyrodzie i naszym rozległym ośrodku narciarskim, który rozciąga się aż do Samnaun w Szwajcarii. Szczegóły dotyczące alternatywnego startu zimowego zostaną przedstawione jesienią", mówią organizatorzy.

Kompleksowe testy w Ischgl i zaświadczenia lekarskie

Przygotowania związane ze specjalnymi wytycznymi dotyczącymi zdrowia i higieny zostały przeprowadzone w porozumieniu z ekspertami i we współpracy z firmami zarządzającymi kolejami linowymi w dolinie  i w szwajcarskim Samnaun. Pakiet środków związanych z normami bezpieczeństwa i higieny pracy wyznacza jasny cel i ustanawia wspólne podejście dla całego Paznaun, które wykracza poza oficjalne przepisy.

Środki dla pracowników

W nadchodzącym sezonie zimowym wszyscy pracownicy będą zobowiązani do przedstawienia aktualnego, negatywnego wyniku testu Covid-test w dniu przyjazdu lub zostaną przetestowani przed rozpoczęciem sezonu. W trakcie sezonu zimowego pracownicy będą mieli możliwość przeprowadzania bieżących testów, aby zapewnić gościom i współpracownikom jak najlepszą ochronę.

 

Środki bezpieczeństwa dla narciarzy w Ischgl

Zalecamy, aby goście byli w stanie przedstawić podczas meldunku w hotelu, pensjonacie negatywny wynik testu nie starszy niż 72. "Osoby, które nie będą w stanie przedstawić wyniku testu, będą mogły dobrowolnie poddać się testowi w miejscowej stacji kontroli gości", wyjaśnia Przewodniczący Rady Turystycznej Alexander von der Thannen. Podczas zameldowania zostaną przeprowadzone pomiary temperatury oraz zostanie wypełniony i podpisany krótki kwestionariusz. Obecnie opracowywana jest spersonalizowana aplikacja do śledzenia kontaktów, która określa indywidualne przypadki w kręgu kontaktów gości i tym samym zwiększa bezpieczeństwo.

Środki do wczesnego wykrywania potencjalnych zakażeń

"Jeśli chodzi o prewencję, Paznaun pracuje nad monitoringiem ścieków, jest to inicjatywa rządu Tyrolu we współpracy z Uniwersytetem w Innsbrucku, która będzie realizowana na terenie całego kraju związkowego", mówi burmistrz Werner Kurz. Te trwające obecnie badania ścieków powinny umożliwić wczesne rozpoznanie potencjalnych infekcji z dużą dokładnością.

Bezpieczeństwo transgraniczne w Silvretta Arena

"Naszą główną troską jest również zapewnienie najwyższego możliwego poziomu bezpieczeństwa w ośrodku narciarskim poprzez wdrożenie odpowiednich środków zdrowotnych i higienicznych. Środki te są zgodne z obowiązującymi przepisami prawnymi, ale także w znacznym stopniu wykraczają poza te minimalne wymagania", mówi Günther Zangerl.

Środki dla kolejek linowych

Wszystkie kabiny kolejek linowych są stale dezynfekowane za pomocą urządzeń do wytwarzania zimnej mgły w celu wyeliminowania 99,99% wirusów, bakterii i zarodników w kabinach kolejek linowych. Ta sama metoda jest również stosowana w ski busach, jak również w sklepach sportowych, sklepach narciarskich, toaletach, kabinach wyciągów i punktach pierwszej pomocy. Pomiary temperatury wszystkich operatorów są wykonywane każdego dnia przed rozpoczęciem pracy-jest to ważny element obok obowiązkowych badań przy wejściu i badań kontrolnych dla wszystkich pracowników mających kontakt z klientami.

Pomiary dla narciarzy

Fani sportów zimowych są zobowiązani do noszenia maski zakrywającej nos i usta podczas każdej podróży wyciągiem krzesełkowym lub kolejką linową - firma Silvrettaseilbahn AG zakupiła 600.000 ściereczek wielofunkcyjnych, które zostaną rozdane gościom bezpłatnie przy zakupie karnetu narciarskiego. Maski zakrywające usta i nos są obowiązkowe w pomieszczeniach newralgicznych i innych specjalnie wyznaczonych miejscach; wszyscy pracownicy mający kontakt z klientami powinni również nosić taką ochronę. Strefy „kolejek do wyciągów” będą tak zorganizowane, aby w miarę możliwości unikać gromadzenia się dużych grup osób, niezależnie od obowiązujących przepisów prawnych. "W celu zapewnienia odpowiedniego dystansu społecznego, w zależności od liczby osób, ograniczymy wstęp do naszych restauracji w górach, a środki te mogą być szybko dostosowane do wymaganych środków higieny", mówi Markus Walser.

Après-ski w Ischgl znacznie ograniczone w sezonie 2020 2021

Organizatorzy są zgodni co do planowanych środków mających na celu ograniczenie "turystyki imprezowej": "Wymogi prawne oznaczają, że ta dziedzina zostanie drastycznie ograniczona. Na przykład tej zimy nie będzie après-ski w takiej formie, jaką przybrała do tej pory". Oprócz oficjalnych wymogów na nadchodzący sezon, w Ischgl zostaną również wdrożone długoterminowe środki jakościowe w tej dziedzinie. Szczegóły dotyczące ograniczeń ustalonych w ostatecznym porozumieniu zostaną określone jesienią na początku sezonu zimowego.

Więcej informacji: www.ischgl.com/en.

Kolejka do kolejki zgodna z wymogami sanitarnymi (foto: TWB Panzaun Ischgl)
Kolejka do kolejki zgodna z wymogami sanitarnymi (foto: TWB Panzaun Ischgl)

Dodaj komentarz