Skip to main content

Aktywny wypoczynek zimą – 4 atrakcyjne kierunki dla narciarzy

Autor: |

Marzysz o beztroskim szusowaniu na stoku i solidnej dawce adrenaliny? Być może już jesteś zapalonym miłośnikiem narciarstwa i od lat spędzasz ferie w podobny sposób? Znajdujesz się we właściwym miejscu! Niektóre destynacje w Europie zimą stają się rajem dla miłośników białego szaleństwa. Liczne ośrodki są bowiem w pełni dostosowane zarówno do wymagań początkujących, jak i nieco bardziej zaawansowanych narciarzy. Ferie w Austrii, a może wczasy u podnóża Mont Blanc? Wybór należy do Ciebie! Odkryj 4 atrakcyjne kierunki na narciarskie szaleństwo!

Austria – w stolicy sportów zimowych

Nie bez powodu Austria określana jest przez narciarzy stolicą sportów zimowych! Ponad połowa jej terytorium położona jest w Alpach – najwyższym łańcuchu górskim Europy. Na entuzjastów zimowego szaleństwa czekają słynne ośrodki – Ski Arl­berg, Ser­faus-Fiss-Ladis i Mayr­ho­fen. Co wyróżnia je na tle innych kompleksów? Argumentem turystów często są ogrzewane wyciągi, nowoczesna infrastruktura narciarska oraz inne dodatkowe udogodnienia.

Czas spędzony na stoku w Austrii warto przeplatać z innymi aktywnościami, do których bez wątpienia należy odwiedzanie lokalnych restauracji! Test kuchni wiedeńskiej należy do obowiązkowych punktów ferii w Alpach. Jedną z najsłynniejszych potraw jest schnit­zel, czyli kotlet z cielęciny w panierce z bułki tartej, podawany z plasterkiem cytryny.

Szaleństwo na białym puchu w Czechach

Z Austrii przenosimy się do Czech! Tamtejsze stoki kuszą turystów doskonałą infrastrukturą, przystosowaną szczególnie do potrzeb początkujących amatorów jazdy na nartach. Zimowy wypoczynek w Czechach może się również okazać mniej obciążający dla portfela niż wczasy w innych krajach. Ceny u naszych sąsiadów są bowiem zbliżone do polskich.

Jakie miejsca w Czechach powinni odwiedzić fani aktywnego wypoczynku? Z pewnością należy do nich tor saneczkowy w Janské Lázně, zlokalizowany na Czarnej Górze. Godny uwagi jest również Szpindlerowy Młyn, czyli najsłynniejszy kurort narciarski w kraju.

Polska – zimowy wypoczynek w ojczyźnie

Ferie zimowe nie muszą być spędzane za granicą! Narciarzy coraz częściej przyciąga południe naszego kraju – zarówno na weekendowy wypad, jak i dłuższy wypoczynek. Polskie stoki są z reguły łagodniejsze w porównaniu z francuskimi zjazdami u podnóża Mont Blanc. Z tego powodu są one często polecane początkującym.

Do zalet zimowego wypoczynku w ojczyźnie należy również bliska odległość od miejsca zamieszkania. Gdzie na narty w Polsce? Fani szusowania na stoku odnajdą się w Szczyrku, Jaworzynie Krynickiej, Szklarskiej Porębie, a także w okolicach Kasprowego Wierchu.

Francja – wczasy u podnóża Mont Blanc

„Jeżeli na narty, to tylko w Alpy!” – z tym stwierdzeniem zgodziłby się znaczny odsetek fanów zimowego szaleństwa w górach. Który obszar tego łańcucha jest najlepszy? Część narciarzy wskazałaby na… Francję!

Beztroskie szusowanie na stokach, śmiganie na snowboardzie i bajkowe krajobrazy – tego wszystkiego doświadczysz w krainie nad Loarą. Wszyscy fani sportów zimowych docenią Chamonix u stóp Mont Blanc, czyli najstarszy ośrodek narciarski w kraju. Kurortem zachwycają się szczególnie zaawansowani narciarze i snowboardziści. Na miejscu dostępna jest również spektakularna kolejka liniowa, prowadząca na szczyt Aiguille du Midi.

Marzysz o aktywnym wypoczynku zimą? Odkryj najlepsze kierunki dla narciarzy na Exim Tours!

 

ARTYKUŁ SPONSOROWANY