Skip to main content
umpa

Wiemy gdzie odbędą się Mistrzostwa Świata FIS w 2025 roku.

Autor: |
Medale FIS (foto: CC Manuguf)
Medale FIS (foto: CC Manuguf)

Międzynarodowa Federacja Narciarska FIS ogłosiła, że organizatorami mistrzostw w narciarstwie klasycznym i alpejskim w roku 2025 będą wybrane spośród czterech finalistów norweskie Trondheim i austriacki kurort alpejski Saalbach.

Wybór miejsca mistrzostw w narciarstwie klasycznym był oczywisty, Trondheim było jedynym finalistom

"Potwierdzając, że Trondheim jest gospodarzem Mistrzostw Świata w narciarstwie klasycznym w 2025 r., przeniesiemy nasze dyscypliny narciarstwa klasycznego w samo miejsce narodzin tego sportu. Już w 1997 roku w Trondheim odbyły się niezapomniane Mistrzostwa Świata z rekordowymi tłumami i niesamowitą atmosferą. Jestem pewien, że to, co przyniesie światu w 2025 r., przekroczy wszelkie oczekiwania",powiedział prezes FIS-u Gian Franco Kasper.

Inaczej miała się rzecz w przypadku narciarstwa alpejskiego, tu do finały awansowały trzy znane alpejskie kurorty. Wybór pomiędzy Crans-Montana (SUI), Garmisch Partenkirchen (GER) i Saalbach (AUT) był trudny.

"Podobnie jak w przypadku  Mistrzostw Świata w narciarstwie klasycznym, z Saalbach i Austrią, jedziemy do serca narciarstwa alpejskiego. Za każdym razem, gdy FIS organizuje w Austrii Mistrzostwa Świata w Narciarstwie Alpejskim, jest to szczególna okazja z ogromnymi tłumami i bardzo profesjonalną organizacją. Nie mam wątpliwości, że Saalbach podtrzyma tę silną tradycję", powiedział Gian Franco Kasper.

Wyniki głosowania: Saalbach 12 głosów, Ga-Pa 1 głos, Crans Montana 1 głos, i głos wstrzymujący.

Ciąg dalszy pod galerią
Medale FIS (foto: CC Manuguf) Medale FIS (foto: CC Manuguf)

Prezentacja i wybór organizatorów MŚ FIS 2025

Prezentacja i wybór organizatorów MŚ FIS 2025