Skip to main content

Saalbach Hinterglemm Leogang Fieberbrunn

Wyciągi: 70
Wyciąg orczykowyWyciąg krzeselkowyGondolkiGondoleGondole
20 21 29
Trasy: 144 (270 km)
48
13

Trasy od
840
m n.p.m.

Trasy do
2096
m n.p.m.

km
Trasy biegowe

km
Szlaki piesze

Warunki narciarskie

Czynne wyciągi

16/ 70

Trasy

0/ 144

Śnieg od

cm

Śnieg do

cm

Czynne

Ośrodek czynny tylko dla turystów

Zjazd do doliny

°C   - 

Ciśnienie: hPa, Opad: mm Dane dostarcza yr.no Norwegian Meteorological Institute and NRK

 
Saalbach Hinterglemm Leogang Fieberbrunn
Glemmtaler Landesstraße 550
A-5753 Saalbach
Austria
  Noclegi
  Booking.com

  Informacje o ośrodku:

  Irytuje Cię zgiełk samochodów towarzyszący życiu codziennemu w mieście? Kochasz góry, jednakże drażni Cię, że nawet tam nie możesz odpocząć od wdychania dużej ilości spalin? W takim razie wybierz się na urlop do Saalbach Hinterglemm Leogang Fieberbrunn, a nie pożałujesz.

  Ośrodek rozlokowany jest na wysokościach od 840 do 2096 m n.p.m. Znajdziemy w nim prawie 300 km świetnie przygotowanych tras narciarskich, przeznaczonych zarówno dla wprawionych narciarzy, jak również i dla tych początkujących.

  W 1991 roku Saalbach-Hinterglemm było organizatorem Mistrzostw Świata w Narciarstwie Alpejskim. To tylko potwierdza najwyższą jakość znajdujących się tutaj tras.

  Ośrodek został otoczony tunelem, co pozwoliło na wydzielenie strefy wolnej od samochodów. Dzięki kilkudziesięciu wyciągom rozmieszczonym po całym ośrodku, będziemy mogli dostać się na każdą z tras bez potrzeby wsiadania do samochodu. Wystarczy, że dojedziemy darmowym skibusem do jednego z miast wchodzących w skład ośrodka, a następnie przejdziemy się do centrum, skąd dotrzemy wyciągiem na wybraną przez nas trasę.

  Początkujący narciarze oraz rodziny z dziećmi mogą zacząć jazdę na nartach od  łagodnych stoków: Reiterkogel i Spieleckkogel, Kohlmaiskopf, Bernkogel. Wszyscy ci, którzy preferują szybszą jazdę pełną emocji, mogą spróbować swoich sił na stromej trasie znajdującej się na górze Schattenberg (szczyt góry znajduje się na wysokości 2020 m n.p.m.).

  Jeśli po całym dniu jazdy na nartach wciąż czujemy niedosyt, możemy wybrać się na w pełni oświetlony stok Schanteilift w Leogang. Dla tych, którzy jednak znudzili się jazdą na nartach, przygotowano aż 5 oświetlonych torów saneczkowych.

  Wszystkie główne trasy wspierane są przez ponad 400 nowoczesnych armatek śnieżnych, więc nie mamy się co martwić o to, czy pogoda dopisze nam z opadami śniegu.

  Ale to nie wszystko, bo tak naprawdę tym, z czego przede wszystkim słynie ten region, są duże ilości różnorakich imprez, jak chociażby legendarna impreza „Rave on Snow”, podczas której miasto Saalbach zmienia się na 48 godzin w jedną wielką dyskotekę. Kolejną rzadko spotykaną  atrakcją są wyścigi sań motorowych „Swatch-Snow-Mobile“. Rozgrywane są one na specjalnie przygotowanych trasach w centrum Hinterglemm, zaś udział w nich biorą znani rajdowcy oraz różne gwiazdy.

  Jednak imprezą, która powinna najbardziej przypaść do gustu miłośnikom nart, jest „Sport 2000 Winteropening”. Wydarzenie to nie jest niczym innym, jak otwarciem sezonu w ośrodku narciarskim Saalbach Hinterglemm Leogang Fieberbrunn. Podczas tej imprezy goście ośrodka mogą przez cały dzień za darmo testować najnowsze narty oraz deski snowboardowe, a wieczorem wybrać się na koncert pod gołym niebem.

  Jak więc widzimy Saalbach Hinterglemm Leogang Fieberbrunn to miejsce pełne imprez oraz przeróżnych wydarzeń, które zapewniają dużą ilość pozytywnych emocji. Także jeśli tylko jesteście spragnieni niesamowitych wrażeń, a przy tym chcecie oddychać naprawdę świeżym powietrzem, to czym prędzej wybierzcie się do tego zimowego raju, jakim jest Saalbach Hinterglemm Leogang Fieberbrunn.