Skip to main content
umpa

UWAGA – we Włoszech spodziewane są duże opady śniegu.

Autor: |
(foto: Helmut Gevert - freeimages.com0
(foto: Helmut Gevert - freeimages.com0

Po sporych opadach które miały miejsce w poniedziałek i wtorek, w najbliższy czwartek (2020 03 05) spodziewane są kolejne, jeszcze większe dostawy śniegu :).

Dobra wiadomość dla miłośników białego puchu, gorsza dla tych, którzy planują na czwartek podróż do / lub z Włoch. Na stoki dotrze dostawa puchu, niestety przy okazji utrudni jazdę po włoskich drogach. Miejcie to na uwadze planując podróż, droga może się wydłużyć. Więcej informacji znajdziesz na naszej dedykowanej stronie: warunki narciarskie na włoskich stokach, a na obserwację padających płatków śniegu zapraszamy na stronę:  kamery online z włoskich ośrodków narciarskich.

Informacje o warunkach drogowych we Włoszech najlepiej śledzić na: Via Michelin

Czwartek - 2020 03 05
Już od wczesnych godzin rannych można spodziewać się opadów w Piemoncie i Dolinie Aosty, gdzie spodziewać się można 20/30 cm puchu. Po południu i wieczorem obszar opadów powiększy na prawie całe Dolomity, uderzając w górskie regiony Lombardii, Trentino i Południowego Tyrolu. Na północnym- wschodzie opady będą odczuwalne również na niskich wysokościach (500 m n.p.m.). Największe opady spodziewane są w górach na wysokościach powyżej 1100 / 1200 m n.p.m.. W piątek opady będą zdecydowanie mniejsze, głównie na wysokościach powyżej 1000 m n.p.m.p..

(foto: Helmut Gevert - freeimages.com0 Foto <a href="/photographer/greyman-42624">Helmut Gevert</a> from <a href="https://freeimages.com/">FreeImages</a>