Skip to main content
umpa

Trentino - raj dla miłosników jedenj deski - snowparki 2010/2011

Autor: |
Madonna di Campiglio (foto: Luca Gabino)
Madonna di Campiglio (foto: Luca Gabino)

W każdym zakątku regionu znajdują się tereny przystosowane dla snowboardzistów - GÓRY W TRENTINO TO RAJ DLA MIŁOŚNIKÓW DESKI

W sieci dziesięciu snowparków i w kilku mniejszych strukturach oczekują na sportowców  half pipy, zjazdy boardercrossowe, przeszkody typu jump i rail, zapewniające doskonałą zabawę na śniegu  i sporą dawkę adrenaliny

Deska, para butów, trasa narciarska i chęć przeżycia mocnych wrażeń. Wystarczą te cztery elementy aby zmierzyć siły w szalonym sporcie jakim jest snowboarding, będący synonimem wolności i zabawy. Ta młoda dyscyplina sportowa zadomowiła się w Trentino dzięki doskonałej jakości tras, wyjątkowym walorom środowiska naturalnego, serdecznej gościnności okazywanej jej pasjonatom, ciekawej ofercie zajęć „po nartach”, ale również dzięki obszarom specjalnie przygotowanym dla miłośników deski i amatorów nowych szalonych  dyscyplin.  Nie  tylko  snowboarding  tradycyjny,  ale również  half  pipe,  freestyle i wszystkie inne istniejące style mogą być tu doskonalone na desce lub nartach. Góry w Trentino są wspaniałą scenerią dla sportów zimowych dostarczających silnych wrażeń,  od snowboardingu  po widowiskowe ewolucje, które można doskonalić w ośmiu wyposażonych centrach, znajdujących się na terytorium regionu.

MADONNA DI CAMPIGLIO, PINZOLO I VAL RENDENA
Ursus Snowpark to nazwa terenu wydzielonego w okolicy Grostè na terenach narciarskich w Madonna di Campiglio na wysokości 2500 m n.p.m., specjalnie dla pasjonatów snowboardingu. Można tu dotrzeć wyruszając ze stacji kolejki linowej Grosté lub ze stacji kolejki Spinale, a następnie przesiadając się na wyciągi krzesełkowe Rododendro i Grosté Express. Snowpark złożony jest z pięciu odrębnych obszarów wyposażonych w różnorodne przeszkody (half pipe, rails i jumps), które są w stanie zadowolić wszelkie wymagania sportowców. Należy zaznaczyć, że Ursus otrzymał od międzynarodowego czasopisma “Snow-parks.com” ocenę 4,5 gwiazdki na 5 możliwych.

PASSO DEL TONALE
Snowpark Carosello, położony między Trentino i Lombardią, oferuje wszystkim pasjonatom interesującą propozycję szusowania nie tylko zimą, ale również jesienią i wiosną. Jest to możliwe dzięki wyciągom docierającym do lodowca Presena przy przełęczy Passo del Tonale, gdzie wytyczono trasy narciarskie o długości 100 km. Na szczególną uwagę zasługuje oznaczona kolorem czarnym trasa „Paradiso” zaliczana do najdłuższych i najpiękniejszych nartostrad w całych Alpach.

TRENTO I MONTE BONDONE
Snowpark Monte Bondone usytuowany jest pomiędzy trasami Lavaman, Cordela i Topolino, na wysokości 1600 m n.p.m. Można do niego dotrzeć wyciągiem krzesełkowym 3-Tre z miejscowości Vaneze, wyciągiem Montesel lub zjeżdżając ze szczytu Vason.
Na snowpark składa się trasa boardercrossowa o długości 1050 m, 8 przeszkód rail park, jeden 7-metrowy box, wall-rail, i cztery przeszkody typu jump. Prawdziwą atrakcją jest jednak superpipe o długości 120 metrów. Junior Snow Park oferuje natomiast dzieciom i młodzieży od 6 do 14 lat rail i małe skocznie umożliwiające poznawanie tajników tego sportu z zachowaniem pełnego bezpieczeństwa.

VAL DI FIEMME
Snowpark Morea znajduje się na obszarze Alpe del Lusia i rozpościera się na długości 500 m. Charakteryzuje go szeroka gama przeszkód (jump, box i rail) odpowiednio zaprojektowanych, aby zaspokoić wszelkie wymagania sportowców. Szczególną uwagę zwraca się tu na bezpieczeństwo wyczynowców. Do snowparku można łatwo dojechać czteroosobowym wyciągiem krzesełkowym.

VAL DI FASSA
Easysnowpark powstał w 2002r. i od razu zyskał powodzenie u sportowców, gdyż został wyposażony w łatwe przeszkody, o czym świadczy również nazwa. Jego mocną stroną jest  dogodna lokalizacja. Znajduje się bowiem przy szosie łączącej miejscowości Falcade i Moena, a do jego górnej części, dociera się wyciągiem krzesełkowym Campigol w trzy minuty. Godny uwagi jest fakt, że stoki i trasy są tu nasłonecznione przez cały dzień od godziny ósmej rano do czwartej po południu.

VAL DI FASSA
W centrum terenów narciarskich Belvedere usytuowany jest Dolomiti Snowpark. Ten nowoczesny i popularny wśród miłośników sportów zimowych obiekt został zaprojektowany przez Szkołę snowboardingu w Val di Fassa we współpracy ze spółką Società di Incremento Turistico w Canazei i amerykańską firmą Burton. Oferuje doskonałe warunki dla doskonalenia techniki wyczynowców prezentujących różne poziomy umiejętności.

SAN MARTINO DI CASTROZZA
W ośrodku San Martino di Castrozza, na terenach narciarskich Passo Rolle, w odległości 9 km od San Martino di Castrozza, gdzie sezon narciarski rozpoczyna się już pod koniec listopada i trwa pięć miesięcy,  znajduje się Rolle Railz Park, do którego można dotrzeć wyciągiem krzesełkowym Castellazzo. Od momentu jego powstania w 2003 roku teren ten był ciągle wzbogacany o nowe przeszkody i dziś oferuje rail, box i jump, przystosowane do różnych poziomów umiejętności. San Martino Snowpark jest usytuowany  na terenach narciarskich Carosello delle Malghe w okolicach Tognola wzdłuż trasy Scandola. Wstęp do parku, w którym znajduje się strefa chillout jest możliwy dla wszystkich i bezpłatny. Każda przeszkoda i części snowparku są  oznakowane odmiennym kolorem (zielony, granatowy, czerwony, czarny) w zależności od stopnia trudności, co jest pomocną wskazówką dla gości.

OFERTA NIE KOŃCZY SIĘ NA TYM
Poza siedmioma dużymi snowparkami, w Trentino znajdują się inne tereny, gdzie miłośnicy snowboardu znajdą doskonałe warunki na wymarzone wakacje. Również w innych ośrodkach narciarskich oferta dla miłośników tras z przeszkodami jest niezmiernie bogata. Najmłodszym snowparkiem jest  Lagorai na przełęczy Brocon.  Snowparki w okolicach Polsa di Brentonico i na płaskowyżu Altopiano della Paganella to przykłady doskonałych obiektów jakie znajdują w Trentino amatorzy różnych specjalności sportów zimowych.

Madonna di Campiglio (foto: Luca Gabino) Madonna di Campiglio (foto: Luca Gabino)
Passo Rolle (foto: Foto Fizza) Passo Rolle (foto: Foto Fizza)