Skip to main content

Suplement do recenzji ON Pilsko

Autor: |
Dolna stacja
Dolna stacja

Od czasu publikacji naszego szczegółowego opisu ośrodka nastąpiło w nim kilka poważnych zmian.


1.        Powstał nowy wyciąg krzesełkowy pozwalający na bezproblemowy wyjazd do Hali Szczawiny z pominięciem dwóch pierwszych wyciągów orczykowych oraz Płaja (też już nie istniejącego). Dolna stacja krzesełka znajduje się powyżej parkingu głównego, na lewo od drogi prowadzącej do Hotelu Jontek. Z głównego parkingu czeka nas kilkuminutowy spacer, który można skrócić przyjeżdżając do ośrodka wcześnie rano, wtedy można zaparkować samochód przy ulicy powyżej parkingu. Na dolnej stacji znajduje się nowa kasa.
Sam wyciąg to dwu osobowe, niezbyt szybkie krzesełko wywożące narciarzy i turystów na Halę Szczawiny o okolicach dolnej stacji orczyków na Halę Miziową.

2.        Przy dolnej stacji krzesełka powstało narciarskie przedszkole wraz z szkółką narciarską.

3.        Słynny wyciąg talerzykowy Płaj został rozebrany, na jego trasie powstały dwa krótkie talerzyki jadące tylko pod górę ;).

4.        Ośrodek zakupił specjalistyczny ratrak do wyrównywania śladów pod wyciągami orczykowymi, co zdecydowanie poprawiło komfort wyjazdów na orczykach szczególnie dla snowboardzistów i mniej wprawnych narciarzy.

5.        Od 2 sezonów czynne jest nowe schronisko, a właściwie hotel górski na Hali Miziowej, oferujący bardzo dobre warunki noclegowe w przystępnych cenach.

6.        Trasy narciarskie uległy kosmetycznym zmianom, poprawiło się zdecydowanie zabezpieczenie niebezpiecznych miejsc.

Nie zmieniło się tylko jedno:
Pilsko to nadal najlepszy, duży ośrodek narciarski w Polsce.

 

Dolna stacja Dolna stacja
Dolna stacja Dolna stacja
Dolna stacja Dolna stacja
Górna stacja Górna stacja
Górna stacja Górna stacja
Górna stacja Górna stacja
Piękna zima trwa Piękna zima trwa
Piękna zima trwa Piękna zima trwa
Piękna zima trwa Piękna zima trwa