Skip to main content
umpa

Słowacja: mimo lockdownu można jechać na narty

Autor: |
Górna stacja
Górna stacja

Od 19 grudnia na terytorium Republiki Słowackiej  ograniczono ruch osobowy, obowiązuje zakaz opuszczania miejsca zamieszkania lub zakwaterowania bez ważnej przyczyny.

Jak nowe ograniczenia wpłyną na możliwość uprawiania narciarstwa zjazdowego?

  • Na terenie Słowacji ośrodki narciarskie i hotele pozostaną otwarte.
  • Przepisy dotyczące zakazu swobodnego poruszania uwzględniają wiele wyjątków, wśród nich ten, najważniejszy z punktu widzenia narciarza:

„dozwolona jest podróż w celu pobytu na łonie natury, w tym w związku z uprawianiem indywidualnych sportów na świeżym powietrzu oraz podróż powrotna”.

Wybierając się na Słowację należy pamiętać o obowiązku posiadania przy sobie negatywnego wynik testu PCR  wykonanego w ciągu 72 godzin przed przyjazdem. (Obowiązkiem objęte są osoby powyżej 10 roku życia).

UWAGA: jeśli planujesz pobyt dłuższy niż dni (72 godziny) to będziesz musiał czwartej doby przedstawić wynik nowego testu. Innymi słowy: by korzystać z wyciągów i hoteli, musisz mieć negatywny wynik testu PCR lub antygenowego wykonanego w ostatnich 72 godzinach,

"Antygenowe testy są akceptowane tylko przy testowaniu na Słowacji, jeżeli polski turysta przebywa w naszym kraju dłużej niż 72 godzin. Od przyszłego tygodnia TMR będzie dla klientów zakwaterowanych w naszych hotelach zapewniać bezpłatne testowanie w specjalnych punktach w Jasnej,  Tatrzańskiej Łomnicy i Strbskim Plesie. Punkty będą działać codziennie, również podczas świąt Bożego Narodzenia i Nowego Roku." - mówi Jan Bosnovic z TMR.

 

Górna stacja Górna stacja