Skip to main content

Rusza sezon narciarski w Karkonoszach

Autor: |
stacja narciarska Winterpol Karpacz  29 11 2022 (źródło mat. prasowe)
stacja narciarska Winterpol Karpacz 29 11 2022 (źródło mat. prasowe)

W najbliższy weekend 3-4 grudnia pierwsi narciarze i snowboardziści będą mogli rozpocząć długo wyczekiwany sezon u podnóża Śnieżki w Karpaczu.

Bez wątpienia tegoroczny listopad charakteryzował się sprzyjająca aura pogodowa, która istotnie wpłynęła na przygotowania do sezonu zimowego 2022 / 2023. Po kilku tygodniach przygotowań oraz produkcji śniegu stacja narciarska Winterpol Karpacz potwierdziła, że inauguracja sezonu narciarskiego nastąpi już w sobotę 3 grudnia.

Naśnieżanie stoków w Białym Jarze pomimo dodatnich temperatur rozpoczęło się już z początkiem listopada. Było to możliwe dzięki innowacyjnemu urządzeniu, jakim jest fabryka śniegu (tzw. Snow Factory). Umożliwia ono produkcję śniegu nawet w dodatnich temperaturach tych sięgających do + 20°C. Urządzenie w szybki sposób ochładza wodę do temperatury zamarzania i w efekcie końcowym otrzymywane są „suche śnieżynki” o najwyższym stopniu zamrożenia.

Kluczowe w całym procesie przygotowań do sezonu zimowego były również opady śniegu i ujemne temperatury, które pojawiły się w połowie listopada i umożliwiły uruchomienie tradycyjnego systemu naśnieżania, na który składają się armatki śnieżne.

Cieszymy się że podobnie jak co roku udało nam się przygotować nasze stoki tak by otworzyć sezon z początkiem grudnia” – mówi Grzegorz Głód z stacji narciarskiej Winterpol Karpacz. „maksymalnie wykorzystaliśmy dni z wysokimi przymrozkami dzięki temu udało nam się wyprodukować odpowiednią ilość śniegu tak by otwarcie sezonu stało się faktem”.

Przedstawiciele stacji narciarskiej w Białym Jarze informują, że w weekend 3-4 grudnia z wyciągu będą mogli korzystać pierwsi miłośnicy sportów zimowych w godzinach od 09:00 do 21:00, natomiast w tygodniu od poniedziałku do czwartku kolej linowa będzie czynna od 09:00 do 16:00.

Początkowo dostępna będzie jedna trasa o długości 1100m, a na pozostałych trasach w miarę możliwości będą prowadzone prace związane z naśnieżaniem. Czynne również będą wypożyczalnie sprzętu oraz szkoła narciarsko - snowboardowa, które będą dostępne w godzinach pracy wyciągu.

Ciąg dalszy pod galerią
stacja narciarska Winterpol Karpacz  29 11 2022 (źródło mat. prasowe) stacja narciarska Winterpol Karpacz 29 11 2022 (źródło mat. prasowe)

stacja narciarska Winterpol Karpacz 29 11 2022