Skip to main content

Wiodący na świecie producent rdzeni drewnianych Hess zamyka biznes „narciarski”

Autor: |

Złe wieści docierają do nas ze Szwajcarii, coraz więcej źródeł , w tym portal SIN donosi o rychłym wstrzymaniu produkcji drewnianych rdzeni do nart i snowboardów przez istniejąca na rynku od prawie 100 lat firmę Hess

Zaczęło się od niepokojącej  informacji o bardzo dużych stratach Hessa podanej we wrześniu 2022 roku przez szwajcarski serwis zajmujący się szeroko pojętym przetwórstwem drewna. schreinersicht.ch w komunikacie z 22 09 2022 roku informował, że od 2020 roku firma Hess & Co AG, przynosi rocznie straty w wysokości 300 000 CHF. Firma ma problemy z płynnością finansową, braku środków nie udało się poprawić kredytami i prywatnymi środkami właścicieli..

Rok przeszły nie wróży poprawy sytuacji, wręcz przeciwnie w związku ze wzrostem cen energii elektrycznej koszty działalności wzrosną o 2 mln CHF.

Firma Hess produkowała rdzenie dla Atomic, Head i Rossignol, oraz dla marek zależnych. Drewniane rdzenie od Hess`a można spotkać w nartach zawodniczych i „cywilnych modelach” z wyższej półki.

Wycofanie się z produkcji rdzeni do nart i snowboardów ma poprawić sytuację firmy i uchronić ją przed bankructwem.