Skip to main content

Rezerwacja sprzętu narciarskiego online - jak wypożyczyć narty przed zimowym wyjazdem?

Rezerwacja sprzętu narciarskiego online - jak wypożyczyć narty przed zimowym wyjazdem?
Rezerwacja sprzętu narciarskiego online - jak wypożyczyć narty przed zimowym wyjazdem?

Sezon narciarski już się rozpoczął, a Ty nie masz sprzętu? A może postanowiłeś spontanicznie pojechać w nadchodzący weekend do jednego z narciarskich kurortów i nie masz możliwości zabrać ze sobą swoich nart? Nic nie szkodzi. Obecnie rezerwacji sprzętu narciarskiego możesz dokonać online: szybko, wygodnie i w dobrej cenie.

Na czym polega rezerwacja nart online?

Nowoczesne wypożyczalnia nart online oferują swoje usługi zarówno przez Internet, jak i stacjonarnie. To miejsca, do których możesz się udać będąc "na miejscu" i wypożyczyć dostępny sprzęt lub - jeśli z odpowiednim wyprzedzeniem zdecydujesz się na wynajem - skorzystać online ze wszystkich możliwości danego miejsca.

W sezonie warto pamiętać, że wypożyczalnie sprzętu są wyjątkowo popularnym rozwiązaniem, dlatego chcąc mieć największy wybór, warto zainteresować się ofertą danej wypożyczalni przynajmniej na 48 godzin przed przybyciem po odbiór sprzętu.

Mimo to, jeśli oczywiście nasz wyjazd jest wyjątkowo spontaniczny, nie oznacza to, że rezerwując z krótszym wyprzedzeniem nie otrzymamy żadnego sprzętu! Wypożyczalnie są doskonale wyposażone i na pewno każdy znajdzie w nich coś dla siebie.

Ciąg dalszy pod galerią
Rezerwacja sprzętu narciarskiego online - jak wypożyczyć narty przed zimowym wyjazdem? Rezerwacja sprzętu narciarskiego online - jak wypożyczyć narty przed zimowym wyjazdem?

Gdzie mogę wypożyczyć narty online?

Rezerwacja nart online jest obecnie możliwa w większości wypożyczalni, które dbają o bogaty asortyment i zadowolenie swoich klientów. Wybierając się w konkretną lokalizację, np. do Zieleńca, Muszyny, Krynicy Zdroju, Szczyrku czy Wisły, warto sprawdzić, jakie wypożyczalnie funkcjonują w tych miejscowościach. We wszystkich ośrodkach narciarskich jest dostępny od ręki wynajem sprzętu narciarskiego. BookSki to strona, na której znajdują się wszystkie wypożyczalnie online dostępne w każdym z narciarskich regionów Polski. Sprawdź, z czego możesz wybierać w miejscu, do którego wybierasz się na zimowe szaleństwo.

Dla kogo są wypożyczalnie nart online?

Wypożyczalnie sprzętu narciarskiego online to rozwiązanie wygodne i powszechnie dostępne, dlatego jest świetnym rozwiązaniem tak naprawdę dla każdego.

Z oferty wypożyczalni sprzętu narciarskiego online korzystają narciarze, którzy z różnych przyczyn nie mogą lub nie chcą zabierać na stok swojego sprzętu. Osoby, które chcą spróbować czegoś nowego: np. sprzętu innej marki lub innego modelu nart. Często rezerwacje w wypożyczalniach dokonują narciarze, którzy chcieliby zapoznać się ze specyfiką jeżdżenia na desce snowboardowej, ale nie chcą inwestować w swój własny sprzęt.

Wiele wypożyczalni oferuje także narty, buty i deski dla najmłodszych: to świetne rozwiązanie, jeśli dziecko jeszcze nie jest przekonane do tego sportu i rodzice nie chcą jeszcze kupować sprzętu lub obawiają się, że będzie to wydatek wyłącznie na jeden sezon.

Wypożyczalnie są rozwiązaniem dla osób, które nie mają możliwości przewiezienia swojego sprzętu lub wiązałoby się to dla nich z dużą niewygodą: wypożyczalnie oferują swój sprzęt na miejscu, przez cały sezon, w dodatku gwarantują odpowiedni stan sprzętu i jego konserwację. Co nie jest bez znaczenia w czasach, gdy wszyscy żyjemy w niemal stałym "niedoczasie".

Ile kosztuje wypożyczenie nart w sezonie?

Cena wynajmu sprzętu narciarskiego zależy od kilku czynników. Przede wszystkim, liczy się termin: w okresie ferii czy okołoświęcznym ceny najmu mogą być wyższe, niż zazwyczaj. Jeśli jednak rezerwacji dokonamy z wyprzedzeniem online, możemy liczyć na pewne obniżki.

Dodatkowo na cenę wynajmu sprzętu narciarskiego wpływa marka i model sprzętu i długość okresu wypożyczenia. Zazwyczaj najem krótkoterminowy jest droższy w przeliczeniu na jeden dzień niż w przypadku wypożyczenia na dłuższy okres (np. tydzień).

Nie bez znaczenia jest także lokalizacja wypożyczalni. Jednak można przyjąć, że koszt wypożyczenia nart zaczyna się od 50 złotych na dzień i może być wyższy, w zależności od powyższych czynników. Dodatkowo, jeśli oprócz nart wypożyczamy także buty czy kijki, kwota ta będzie rosnąć. Można jednak przyjąć, że np. wypożyczenie nart na tydzień to wydatek rzędu około 250-300 złotych, co może okazać się bardzo atrakcyjną opcją dla osób, które np. nie posiadają bagażnika dachowego w samochodzie i nie mają możliwości przewiezienia sprzętu.

Reasumując, wypożyczanie sprzętu narciarskiego online to doskonała opcja dla wszystkich, którzy nie posiadają na miejscu własnego sprzętu lub chcą spróbować czegoś nowego. Decydując się na rezerwację online mamy szansę skorzystać z rabatów oraz zapewnić sobie taki sprzęt, na jakim nam zależy.