Skip to main content

Podróż samochodem na narty - o czym pamiętać?

Autor: |
Samochodem na narty
Samochodem na narty

Za oknami zrobiło się coraz ciemniej i chłodniej, co zwiastuje nadchodzącą szybkimi krokami zimę. Ta pora roku ma jednak wielu zwolenników, którzy chętnie korzystają z dobrodziejstw jakie daje śnieg.

Chodzi oczywiście o uprawianie sportów zimowych, takich jak narciarstwo czy snowboarding. Jednak przygotowując się do wyjazdu na narciarskie szaleństwo musimy pamiętać o kilku elementach, które pozwolą nam na zachowanie maksymalnego bezpieczeństwa.

Odpowiednio przygotowany samochód
Pierwszym, niezwykle ważnym elementem jest odpowiednio przygotowany samochód. Powinien on być nie tylko bezpieczny i sprawny, ale powinien być też odpowiednio wyposażony. Przede wszystkim jadąc w góry pamiętajmy o tym, że konieczne są opony zimowe - wybierajmy marki opon znanych i sprawdzonych producentów, które są często po prostu o wiele lepsze. Warto też zaopatrzyć się w łańcuchy śniegowe, które w trudnych warunkach pozwolą nam na bezpieczną jazdę. Polecane jest też posiadanie specjalnego "pakietu zimowego" w bagażniku - w jego skład wchodzić mogą na przykład ciepły koc, kilka ciepłych ubrań oraz pożywne i kaloryczne przekąski - taki pakiet w razie awarii samochodu w zimie jest w stanie zapewnić nam spore bezpieczeństwo.

Ubezpieczenie podróży
Innym elementem o którym nie możemy zapominać jest ubezpieczenie podróży. Tu powinniśmy zwrócić uwagę przede wszystkim na dwa elementy: ubezpieczenie kosztów leczenia, jeśli wybieramy się za granicę, oraz ubezpieczenie bagażu i sprzętu narciarskiego. To pierwsze pomoże nam w razie wypadku pokryć wszystkie koszty leczenia, które mogą wynosić często nawet kilkadziesiąt tysięcy złotych. Zadaniem drugiego z nich jest zabezpieczenie nas na wypadek kradzieży naszych walizek czy też nart - w takim wypadku ubezpieczyciel zwróci nam pieniężną równowartość utraconych rzeczy.

Assistance
Warto też zainteresować się ubezpieczeniami typu Assistance. O ile zmiana koła w samochodzie w wiosenny dzień może być nawet przyjemna, to w zamieci śnieżnej już niekoniecznie. Z tego też powodu szczególnie warto wybrać te rozwiązania, które pozwalają nam na szybką naprawę uszkodzonego auta przez sprawdzonych fachowców. Taka usługa na terenie naszego kraju czy też całej Europy jest dostępna bezproblemowo, warto więc z niej skorzystać. Zwłaszcza, że nie jest ona droga.

Samochodem na narty Samochodem na narty