Skip to main content

Sezon zimowy 2013/2014 w St. Anton am Arlberg

Autor: |
foto: tirol.at
foto: tirol.at

St. Anton am Arlberg rozpocznie nadchodzący sezon zimowy wraz z dobrą muzyką oraz intensywnym testowaniem nart. Dzięki niepowtarzalnej lokalizacji i doskonałej infrastrukturze, to miejsce daje możliwość odkrywania 340 km oznakowanych tras oraz 200 km tras off piste. Na narciarzy i snowboardzistów czekają 94 różnego rodzaju wyciągi narciarskie. Ponadto Ski Arlberg będzie w przyszłości współpracować z czołowym amerykańskim ośrodkiem – Vail Resorts, co umożliwi wzajemne korzystanie z wielu atrakcji. Co ciekawe, austriacki ośrodek zapowiada w tym sezonie dwa wydarzenia z amerykańską muzyką w tle: „Country & Snow” oraz „New Orleans meets Snow”.

St. Anton Ski Open oraz „Country & Snow” (6 – 8 grudnia 2013)
W St. Anton am Arlberg wszystko zacznie się 6 grudnia. Wtedy też ośrodek narciarski będzie świętować początek zimy trzema dniami testów narciarskich, jak również imprezą „Country & Snow”. Po jednej stronie: koszule, jeansy i kowbojskie kapelusze, a po drugiej: narty, kaski, odzież narciarska. Będzie można przetestować najnowszy sprzęt narciarski i snowboardowy, a także posłuchać jednego z koncertów czy potańczyć. Zapowiada się otwarcie sezonu w prawdziwym amerykańsko-tyrolskim stylu.
Należy również wspomnieć o spektakularnych zawodach sportowych, tj. „White Trill” czy „Kirschbaum Battle“, a także o wydarzeniach kulturalnych, tj. „Journey through ski history”, „Arlberg New Year’s Concert”, “New Orleans meets Snow” czy klasycznych après-ski. Odbędą się także tygodnie specjalne: “Wedel Weeks” oraz “Snow Crystal Days”.

„New Orleans meets Snow” (10 – 13 kwietnia 2014)
St. Anton am Arlberg będzie obchodził w kwietniu szczególny debiut muzyczny. W tej tyrolskiej miejscowości będziemy mogli się poczuć jak w Nowym Orleanie. Temu wydarzeniu będzie towarzyszył blues, soul, gospel, Dixie, R’n’B, funk oraz międzynarodowi i regionalni muzycy i zespoły, które zaprezentują te wszystkie style muzyczne. A to wszystko odbędzie się na Górze Galzig i Rendl oraz w dolnej części miejscowości.
Goście w butach narciarskich, jak i zwykłych butach do chodzenia będą tańczyć na tarasach widokowych oraz na ulicach miejscowości.

Więcej bezpieczeństwa dla najmłodszych
St. Anton am Arlberg oraz Arlberger Bergbahnen Cable Car kładą duży nacisk na bezpieczeństwo najmłodszych oraz początkujących narciarzy czy snowboardzistów. Tanzböden, która wwozi na Galzig, została zastąpiona nową, odłączaną 6-osobową kolejką krzesełkową ze sprawdzonym systemem CS10.
Szczególnym elementem jest uniemożliwienie użytkownikom ześlizgnięcia się przed zejściem z wyciągu, a jednocześnie zapewniając bezpieczeństwo i wygodę.
Maksymalnie do 5 dzieci o minimalnym wzroście 90 cm wraz z jedną osobą dorosłą może skorzystać z wyciągu, który ma około 700 metrów długości. Posiada on także 30 krzesełek z kopułami chroniącymi przed warunkami atmosferycznymi, a jego maksymalna przepustowość to 2000 osób/h. To nowość przygotowana specjalnie dla początkujących narciarzy i snowboardzistów, a także dla dzieci. Ma to zapewnić wygodne i płynne zejście z wyciągu. Nowy wyciąg Tanzböden będzie funkcjonował od początku sezonu zimowego 2013/2014.

<content>19112</content>

16 edycja “Krampalar” Devil’s Run (5 grudnia 2013)Wszystkie osoby, które przybędą dzień przed oficjalnym otwarciem sezonu zimowego, będą mogły być świadkami jednej z wielu tradycji w St. Anton am Arlberg. Młodzi chłopcy w przerażających kostiumach będą towarzyszyć Św. Mikołajowi przemierzając ulice miejscowości. „Krampalar” jest znane z noszenia przerażających rzeźbionych masek i tzw. „diabelskiej skóry”. Pod tymi przebraniami kryją się jednak nieszkodliwe i przyjazne osoby, a to wydarzenie naprawdę warto zobaczyć.

 

RTL2 Après-Ski Hits (13 – 14 grudnia 2013)
Jeżeli chcesz być pierwszym, który dowie się, co będzie hitem na listach przebojów w tym sezonie musisz pojawić się w Mooserwirt na imprezie RTL2 Après-Ski Hits. Spektakl zostanie sfilmowany przez stację RTL2, a wstęp jest bezpłatny.

Podróż przez historię narciarstwa „Schneetreiben – Driving Snow”
Wraz ze szkołą narciarską Arlberg, gospodarzem wydarzenia„Schneetreiben – Driving Snow“ będą Arlberger Bergbahnen Cable Car Co oraz Izba Turystyczna regionu St. Anton am Arlberg. Fascynujące umiejętności jazdy oraz historyczny rozwój narciarstwa będzie można zobaczyć na żywo zarówno na stoku, jak i na wielkoformatowym ekranie. Wstęp na imprezę plenerową jest bezpłatny. Goście mają również możliwość skorzystania z posiłków i ciepłych napojów w przeszklonym salonie ARLBERG-well.com. Dodatkowo zapewniony jest także transport na imprezę; specjalny autobus będzie kursował pomiędzy miejscowościami: St. Anton am Arlberg, Flirsch, Schnann, Pettneu oraz St. Christoph. Tegoroczna premiera odbędzie się 30 grudnia i obejmie również pokaz sztucznych ogni.

“Snow Volleyball World Tour” (4 – 6 grudnia 2013)
Sporty ekstremalne, imprezy, śnieg, górskie powietrze i adrenalina – tego wszystkiego doświadczymy podczas „Snow Volleyball World Tour”.  Będą to występy gościnne w Arlberg, które na pewno zainteresują setki fanów i widzów.  Międzynarodowa siatkarska elita będzie rywalizować ze sobą przy górnej stacji wyciągu „Rendl”, na wysokości 2,030 m n.p.m. o tytuł „Króla śniegu”.

Downhill-Thrill: „The White Thrill” (19 kwietnia 2014)
Ta impreza to kultowy wyścig na koniec sezonu narciarskiego: wspólny start około 500 zawodników, 9 km tras, 1300 m różnicy wzniesień. Każdy, kto uważa, że ma dużą wytrzymałość, może się pomylić. Liczy się tu jedna rzecz – pojawienie się na linii mety!

Specjalne oferty w sezonie 2013/2014

  • „Wedel Weeks” (7 – 21 grudnia 2013) - wspaniała oferta na początek sezonu w atrakcyjnych cenach. Podczas tych tygodni wiele pensjonatów i hoteli będzie oferować atrakcyjne promocje. Ponadto 6-dniowy karnet narciarski będzie także dostępny w obniżonej cenie.
  • „Powder Snow Weeks” (4 – 25 stycznia 2014) - styczeń to wspaniały miesiąc dla miłośników głębokiego śniegu i rzeźbienia w nim. Wieczorem należy sprawdzić niebo oraz prognozę pogody i marzyć o śniegu padającym w nocy, a rano jako pierwszym być na stoku. W końcu czeka tutaj na entuzjastów około 200 km terenów off piste.
  • „Ladies First“! Feel Good Weeks (4 – 25 stycznia 2014 ) - St. Antom am Arlberg szczególną uwagę zwraca na kobiety. Podczas „Ladies First”! Feel Good Weeks wszystkie panie mogą odebrać swój osobisty „Ladies First Book” z Biura Informacji Turystycznej. Ta specjalna książeczka zawiera vouchery na różnego rodzaju gratisy (napoje, wypożyczalnia sprzętu, serwis narciarski, godziny relaksu, usługi poprawiające samopoczucie, szereg smakołyków i ofert specjalnych).
  • „Sun Ski Weeks” (15 marca – 5 kwietnia 2014) - podczas tych tygodni miłośnicy sportów zimowych mogą się spodziewać doskonałych warunków w godzinach porannych oraz możliwości relaksu pod jasnym, błękitnym niebem w godzinach popołudniowych. Wiele hoteli i miejsc noclegowych będzie oferować specjalne warunki w znacznie obniżonych cenach.
  • „Snow Crystal Days” (22 – 27 kwietnia 2014) - Podczas tego tygodnia karnety narciarskie są w bardzo korzystnych cenach. Wiele hoteli i innych miejsc noclegowych przyciągają turystów specjalnymi ofertami.

Dodatkowe atrakcje:

  • Łagodne sporty zimowe oraz Wellness - miłośnicy sportu znajdą coś dla siebie również poza stokami narciarskimi. Można np. skorzystać z 40 km sieci tras dla narciarzy biegowych czy 70 km dobrze przygotowanych tras dla spacerowiczów. Mamy także do dyspozycji naturalny tor saneczkowy i lodowisko w ARLBERG-well.com. Różnorakie usługi Wellness znajdziemy w wielu hotelach w St. Anton am Arlberg, a także w Arlberg Stanzertal Wellnesspark w Pettneu.
  • Centrum Sportu i Wspinaczki „arl.rock” - przez cały rok można korzystać z Centrum Sportu i Wspinaczki i uprawiać różnorakie sporty, tj. tenis, siatkówka, squash, bowling, piłka nożna, wspinaczka, bouldering, wspinaczka lodowa, itd. Szczególną atrakcją jest wspaniale wyposażone centrum wspinaczkowe. Znajdziemy tutaj 25 tras zewnętrznych o różnych stopniach trudności, 130 m² zamkniętych pomieszczeń do boulderingu oraz 60 dróg wspinaczkowych.
  • Sezonowy bilet dla dzieci za 10 euro - dzieci urodzone po roku 2006, płacą tylko 10 euro za karnet sezonowy „Snowman Card”. Pozwala on na korzystanie z wszystkich atrakcji St. Anton am Arlberg.
  • Cztery restauracje w St. Anton am Arlberg zostały ponownie rekomendowane przez przewodnik Gault Millau: “Die Stube” w hotelu Alte Post, “Verwallstube” w Galzig, restauracja w hotelu Arlberg Hospiz oraz „Hopiz Alm” w St. Christoph am Arlberg.
  • Zostaw samochód w domu - jeżeli chcesz się naprawdę zrelaksować, zostaw samochód w domu. W samym centrum miasta znajduje się dworzec kolejowy, na którym zatrzymują się wszystkie międzynarodowe pociągi ekspresowe. Ponadto w całym regionie turystycznym regularnie kursują autobusy. Turyści, którzy przebywają bezpośrednio w St. Anton am Arlberg w wiele miejsc mogą dojść na piechotę.

Więcej informacji można znaleźć na Opens external link in new windowstronie bądź pod numerem telefonu: +43 (5446) 22690.


foto: tirol.at foto: tirol.at