Skip to main content
umpa

Jaki sprzęt narciarski warto kupić?

Autor: |
mat. prasowe (źródło: pexels)
mat. prasowe (źródło: pexels)

Jazda na nartach jest sportem bardzo popularnym i chętnie uprawianym. Nie da się ukryć, że szusowanie po białym puchu potrafi sprawić radość wielu z nas. Jeżeli jednak chcemy bawić się bezpiecznie, musimy zaopatrzyć się w stosowny sprzęt. Na co zwrócić uwagę przy zakupie nart, kasków i innych elementów wyposażenia narciarza? Jakie rzeczy są niezbędne dla bezpiecznej i przyjemnej zabawy, a jakie warto rozważyć jako dodatkową opcję? Gdzie szukać najlepszego sprzętu?

1. Podstawowy sprzęt narciarski - co trzeba mieć na stoku?

2. Buty narciarskie i nie tylko - jaką odzież wybrać?

3. Akcesoria do jazdy na nartach

4. Po czym poznać dobry sklep narciarski?

Podstawowy sprzęt narciarski - co trzeba mieć na stoku?

Nie da się ukryć, że jazda na nartach to bardzo ciekawy i chętnie wybierany sport, szczególnie w sezonie zimowym, gdy nie musimy jechać za granicę by móc go uprawiać. Aby jednak bezpiecznie móc cieszyć się aktywnością, potrzebujemy do tego odpowiedniego sprzętu. Podstawą są oczywiście same narty, które powinny być dopasowane do stopnia naszego zaawansowania oraz tego, gdzie dokładnie planujemy szusować. Narty przeznaczone do szusowania na przygotowanej na stoku trasie znacząco różnią się od tych polecanych do jazdy po świeżym puchu - głównie dotyczy to ich sztywności oraz długości. Ponadto, szczególnie do zabaw na stoku, przydadzą się nam także dobrej jakości kije narciarskie oraz rękawiczki.

Buty narciarskie i nie tylko - jaką odzież wybrać?

Buty narciarskie są jednym z najbardziej podstawowych elementów wyposażenia. Muszą zabezpieczać naszą kostkę przed ruchem w niepożądanym kierunku. Dobre buty na narty można zwykle wypożyczyć w pobliżu stoku - podobnie jak same narty - jednak wiele osób nie czuje się komfortowo z myślą o noszeniu obuwia, z którego wcześniej korzystał ktoś inny. Jeżeli podzielamy to zdanie, lepszym wyjściem będzie zakup pary na własny użytek. Kwestia ta dotyczy również osób jeżdżących na snowboardzie; oni także muszą pamiętać o dobraniu odpowiedniego obuwia.

Kolejną rzeczą, o której musimy pamiętać, są także ubrania. Na narty warto ubrać się warstwowo, jednak na tyle elastycznie, aby odzież nie krępowała nam ruchów. Spodnie narciarskie, kurtki i inne elementy garderoby przydatne na stoku znajdziesz na stronie: https://www.sport-shop.pl/sprzet-narciarski-c-773.html.

Akcesoria do jazdy na nartach

Poza podstawowymi elementami niezbędnymi do zabawy na stoku potrzebujemy również dodatkowych rzeczy, szczególnie tych warunkujących nasze bezpieczeństwo. Pod żadnym pozorem nie powinniśmy zapomnieć o kasku - musi być on dobrze dopasowany do naszej głowy. Dotyczy to wszystkich osób korzystających z nart - także dzieci. Kolejnym dodatkiem, który znacząco poprawi nasz komfort na stoku, są odpowiednie gogle narciarskie. Warto rozważyć zakup modelu z przyciemnieniem, ponieważ odbijające się od śniegu słońce potrafi bardzo mocno razić w oczy.

Po czym poznać dobry sklep narciarski?

Jeżeli nie chcemy wynajmować sprzętu narciarskiego i planujemy jego zakup, powinniśmy najpierw znaleźć dobry sklep dla narciarzy. W takim miejscu powinniśmy znaleźć wiele najlepszych marek, co zagwarantuje nam dostatecznie szeroki wybór. Dobrze również, gdy obsługa jest w stanie pomóc nam i odpowiedzieć na bardziej szczegółowe pytania. Jeżeli korzystamy z zakupów online, sprawdźmy wcześniej opinie dotyczące upatrzonego przez nas miejsca. W ten sposób zminimalizujemy ryzyko nietrafionego zakupu, co także przełoży się na komfort naszej jazdy i czasu spędzonego na stoku.

art. sponsorowany

mat. prasowe (źródło: pexels) mat. prasowe (źródło: pexels)