Skip to main content
umpa

Helly Hansen –jak ubrać się na skitury – bielizna to podstawa

Autor: |
HH Cam McLeod
HH Cam McLeod

Skitury, coraz bardziej popularna aktywność na nartach, to wyzwanie dla odziezy technicznej. Podczas tej aktywności jest nam i gorąco, i zimno a nasz organizm mocno się poci próbując regulować temperaturę ciała. Jak ubrac się na skitury żeby bezpiecznie czerpać radość z aktywności przez kilka godzin?  Podstawowe zasady opisuje na swoim kanale Rafał Król – specjalista od wypraw skiturowych i ekspedycji outdoorowych

Niezmiennie, najważniejsza w aktywności sportowej jest bielizna – czyli pierwsza warstwa odzieży, jaką mamy na sobie. To ona ma oddychać i przede wszystkim odprowadzać pot od naszej skóry, tak aby nas nie wychładzał i przeziębiał.

Rafał Król doradza, aby nie używać bielizny bawełnianej – ale zastąpić ją bielizną techniczną – syntetyczną lub wełnianą. W kolekcji Helly Hansen bestsellerem od lat jest bielizna typu Lifa, czyli w 100 procentach syntetyczna bielizna, która błyskawicznie odprowadza pot od skóry i zapobiega jej wychładzaniu. Na niższe temperatury (poniżej zera)  Helly Hansen proponuje bieliznę Lifa Merino – czyli hybrydowe połączenie bielizny syntetycznej i wełnianej – tkane tak, aby włókna syntetyczne były warstwą przy skórze – a warstwa wełniana na zewnątrz.

Takie połączenie daje nam kombinację błyskawicznie odprowadzającą pot od skóry i jednocześnie dodatkowo zapewniającą ciepło.

Ciąg dalszy pod galerią
HH Cam McLeod HH Cam McLeod

Kolekcja bielizny Lifa i Lifa Merino dostępna jest w wielu wariantach kolorystycznych i designie, który świetnie wygląda.

Kolejne warstwy odzieży mają być lekkie i układamy je warstwowo – warstwa pośrednia typu midlayer i lekka kurtka zewnętrzna. Jak przygotować optymalną kombinację, dostosowaną do warunków pogodowych  i jak uzupełnić ją o akcesoria? Zapraszamy na kanał Rafała Króla po szczegóły

https://www.youtube.com/watch?v=WjqNKDN8WwQ