Skip to main content
umpa

Izolacja termiczna Polartec

Autor: |

Druga warstwa stroju na narty, izolacja termiczna.

POLARTEC

to grupa dzianin z włókien poliestrowych, produkowanych przez amerykańską firmę Malden Mills. Pojedyncze włókno poliestrowe może mieć długość nawet 40 kilometrów a ważyć mniej niż woda na łyżeczce do herbaty, co decyduje o bardzo niskiej wadze odzieży z dzianin POLARTEC. W odróżnieniu od produktów natauralnych jak wełna, włókno to posiada lepsze własności ocieplające przy dużo niższej wadze. Szybkoschnące dzianiny z włókien poliestrowych nie wchłaniają wilgoci, gdyż poliester ma własności hydrofobowe - chłonie wodę w ilości mniejszej niż jeden procent swojej wagi i to nawet przy całkowitym zanurzeniu. Tak niewielka ilość wody jest szybko odparowywana toteż dzianina ta stale utrzymuje swą miękkość i doskonałe własności izolacyjne. Odpowiednia konstrukcja dzianiny nadaje odzieży świetne własności termiczne. Podczas wysiłku fizycznego przegrzewający się organizm, dla ochłodzenia i utrzymania we wspomnianym przedziale "temperatury aktywności życiowej" wydala wilgoć w postaci potu. Pot jest pochłaniany z powierzchni ciała przez warstwę wewnętrzną dzianiny, transportowany poprzez warstwę pośrednią, utkaną tak, aby umożliwić swobodną cyrkulację powietrza, przez co para wodna zostaje przepuszczona na powierzchnię powłoki zewnętrznej i odparowana. Proces ten pozwala na regulację wilgotności wewnątrz odzieży i zachowanie odpowiedniego mikroklimatu przy skórze. W procesie technologicznym dzianina POLARTEC podlega farbowaniu, strzyżeniu, termoutwardzaniu i kontroli jakości.

Jak działa polartec

Rodzaje POLARTECU
300 SERIES to dzianina o najwyższej gramaturze 300g/m2. Wykonane z niej kurtki i spodnie nadają się na trudne, jesienno-zimowe warunki, stawiając skuteczną barierę przed wychłodzeniem organizmu. Mimo wysokiej gramatury odzież pozostaje bardzo lekka i stosunkowo cienką warstwą izoluje od niekorzystnych warunków zewnętrznych.

200 SERIES to dzianina o gramaturze 200g/m2. Grubsza warstwa dzianiny posiada bardzo dobre parametry termiczne, skutecznie chroniąc przed zimnem. Pozwala skórze ?oddychać" i jest szeroko stosowana w kurtkach, pulowerach, bluzach i spodniach o charakterze sportowo-turystycznym.

100 SERIES to dzianina o gramaturze 100g/m2. Dobrze sprawdza się w lekkich, cienkich a ciepłych i miłych w dotyku ubiorach termicznych. Używana do produkcji koszulek i spodni na mniej wymagające warunki pogodowe.