Skip to main content
umpa

Innsbruck – narciarska & snowboardowa stolica Alp

Autor: |

Wysokie górskie szczyty okalające miasto spowodowały, że Innsbruck został wprost zdominowany przez sporty zimowe. Zabytkowe Stare Miasto połączone jest linią metra z ośrodkiem zimowym Nordpark, ponadto miasto otoczone jest licznymi rozmaitymi stacjami narciarskimi. Niewiele jest na świecie typowo alpejskich miejscowości, lecz nie ma wątpliwości, iż Innsbruck w pełni zasłużył na miano ‘stolicy i serca Alp’. Dzięki międzynarodowemu lotnisku oraz sieci pociągów i kolejek miejsca takie jak St Anton i Kitzbuhel oddalone są o niecałą godzinę drogi od centrum Innsburcka. Co więcej, niedaleko na południe leżą Włochy, a największy lodowiec w Alpach jest o rzut kamieniem.

Innsbruck-Nordpark – Hafelekar
Najlbliżej Innsbruka znajduje się ośrodek narciarski Innsbruck-Nordpark, a jego przepięknie oświetlona topowa restauracja dodaje uroku zimowej panoramie Innsbrucka. Trasy, które rozpoczynają swój bieg na górnej stacji Hafelekar są oceniane jako jedne z najbardziej stromych w Alpach, nawet dla zwolenników pieszych wędrówek, zmierzających na platformę widokową Hafelekar, zawrotne spadki mogą wydawać się naprawdę. Wybierający się na stok po opadach świeżego śniegu będą zachwyceni ekstremalnymi stromiznami i wspaniale przygotowanymi trasami.

Seefeld, Austria – rodzinny ośrodek narciarski
Seefeld to miejsce idealne dla rodzin, bardzo blisko Innsbrucka i lotniska, z niezwykle przychylnymi recenzjami turystów
Wiele rzeczy można polecić rodzinom spędzającym ferie w Seefeld, w tym: ośrodki wypoczynkowe i narciarskie, łagodne stoki idealne dla dzieci, oraz szybki transport z lotniska. Jednak najważniejsze są warunki śniegowe panujące w Seefeld, oceniane jako najlepsze w regionie Innsbrucka. To dzięki północnemu położeniu w Alpach pogoda dostarcza temu miejscu ogromne ilości puszystego śniegu przez cały okres zimowy. Seefeld jest bardzo dobrze wyposażone w różne atrakcje, jednak władze miasta podchodzą do tego z dystansem, dlatego centrum jest przystosowane wyłącznie dla pieszych (jeździć mogą jedynie sanie), co sprzyja zachowaniu alpejskiego klimatu i bezpieczeństwa na ulicach.

Ferie zimowe w Seefeld – familijne zjeżdżanie i stacja narciarska
Na wysokości 1200 m Seefeld posiada pokaźne centrum narciarskie, wszak leży po zawietrznej stronie płaskowyżu Zugspitze i po północnej stronie Alp, dzięki czemu co roku doświadcza ogromnych opadów śniegu. Dlatego widoki Seefeld w porze zimowej są świetnym materiałem na pocztówki.
Zjeżdżanie na nartach czy snowboardzie odbywa się na wielu różnych wzgórzach. Główne z nich to Rosshutte, znajdujące się na skraju Seefeld, ma zainstalowaną kolejkę linową i kabinową, która łączy ze sobą dwie odrębne góry, a te z kolei tworzą ośrodek narciarski. Narciarstwo w Seefeld jest idealne dla początkujących, średnio zaawansowanych i rodzin. Zjeżdżanie tutaj jest szczególnie atrakcyjne dla tych ostatnich ponieważ trasy są łagodne, a atmosfera cudownie relaksuje. W okolicy centrum znajduje się ośrodek szkoleniowy dla rozpoczynających swą przygodę z narciarstwem, a sam Seefeld jest bardzo popularny również wśród narciarzy biegowych. Dodatkowo bezpośrednie połączenie Seefeld -Innsbruck umożliwia gościom miasteczka ekstra atrakcje i wygody oferowane w Innsbrucku. Te proponowane przez Seefeld to na przykład: kasyno, kompleks rozrywki, sklepy oraz ogromy wybór ośrodków narciarskich – do wyboru do koloru!

Innsbruck (foto: www.innsbruck.info)