Skip to main content
umpa

Icebreaker Kolekcja Jesień/Zima 2010

Autor: |

Nowości kolekcji Jesień/Zima 2010 marki Icebreaker to przede wszystkim nowatorska seria GT Base Layer przeznaczona do uprawiania sportów w trudnych warunkach pogodowych oraz skarpetki do biegania i jazdy na rowerze.

Nowozelandzka firma Icebreaker w 1994 r. jako pierwsza na rynku wykorzystała włókna wełny merino do produkcji odzieży outdoorowej. Każda kolejna kolekcja to poszukiwanie technologicznych i wzorniczych innowacji, wzbogacających odzież przeznaczoną do turystyki, sportu i noszenia
na co dzień.

Merynosy, których wełnę wykorzystuje Icebreaker, żyją w swoim naturalnym, wysokogórskim środowisku w nowozelandzkich Alpach Południowych. Inspiracją dla nadruków w kolekcji Jesień/Zima 2010 była nowozelandzka przyroda – rośliny, drzewa i kwiaty. Kolorystykę zaczerpnięto z twórczości lokalnych artystów, którzy krajobraz Nowej Zelandii uwieczniają na obrazach i fotografiach.

„Zalety wełny merino pozwalają nam tworzyć świetne ubrania. Tkaniny są ciepłe, miękkie, nie przenoszą obcych zapachów i nie drapią. W dodatku możemy projektować odzież atrakcyjną wizualnie, która spodoba się najbardziej wymagającym klientom.” – powiedział Jeremy Moon, założyciel i CEO Icebreakera. „Przewagą ubrań Icebreakera jest także ich całkowicie naturalne pochodzenie. Pokazujemy, że produkcja odzieży może być ekologiczna i etyczna, a wysoką jakość da się osiągnąć szanując prawa ludzi, zwierząt i środowiska naturalnego."

Wszystkie te cechy ma nowa kolekcja Icebreaker Jesień/Zima 2010. Jej największym przebojem mają szansę stać się nowa warstwa podstawowa GT Base Layer i specjalne skarpetki do biegania i kolarstwa.

Funkcjonalna odzież techniczna Icebreaker GT Base Layer
GT Base Layer jest najnowszą techniczną linią marki Icebreaker. Została zaprojektowana z myślą o sportowcach, którzy potrzebują ubrań sprawdzających się w trudnych warunkach atmosferycznych. Uniwersalną serią warstw podstawowych pozostaje Icebreaker Bodyfit. Nowa, specjalistyczna seria GT Base Layer uzupełnia kolekcję o odzież przeznaczoną do uprawiania sportu wyczynowego przy skrajnych warunkach pogodowych.

W odróżnieniu od tkanin syntetycznych, których strukturę tworzą sztywne włókna, tkanina zastosowana dla serii GT Base Layer jest lekka i miękka. Dopasowuje się do ruchu ciała i daje większą przyjemność z uprawiania sportu.  GT Base Layer zawiera 3-procentową domieszkę włókna Lycra®. Zawartość Lycra® sprawia, że tkanina oparta na delikatnej przędzy merino blisko przylega do ciała i może szybciej wysychać, zapewniając wysoki komfort użytkowania.

GT Base Layer dzięki wykorzystaniu nowych rozwiązań wzorniczych jest idealna do sportów wymagających intensywnego ruchu, jak bieganie, kolarstwo, jazda na nartach i snowboarding.

Skarpetki na rower, do biegania, skarpetki narciarskie w nowych kolorach
Icebreaker w sezonie Jesień/Zima 2010 wprowadza swoją pierwszą serię skarpetek z wełny merino, zaprojektowaną specjalnie do biegania i kolarstwa.

„Skarpetki Icebreaker są bardzo trwałe. Zapewniają odpowiednią termoregulację i przepuszczają powietrze. Świetnie dopasowują się do stopy, zapobiegają obtarciom, nie powodują podrażnień i nie drapią.  Nawet po intensywnym, kilkukrotnym użyciu nie wydzielają nieprzyjemnej woni."- mówi Lisa Ferreira, senior merchandising manager firmy Icebreaker.

Skarpetki dostępne są w kilku długościach i wzbogacone zostały w strefy amortyzujące stopę. Struktura tkaniny wspomaga przepuszczanie powietrza w butach, zapobiega ślizganiu się stopy i minimalizuje ryzyko odcisków.

Zaprojektowana na sezon jesienno-zimowy 2010 nowa seria skarpetek marki Icebreaker do turystyki wysokogórskiej zawiera wiele atrakcyjnych kombinacji kolorystycznych.

Icebreaker jest pewien niepowtarzalnych właściwości i zalet swoich skarpetek. Wszystkim klientom, którzy uznają, że nie są to najbardziej wygodne skarpetki, jakie kiedykolwiek nosili, oferuje gwarancję zwrotu pieniędzy.

Program Baacode Icebreakera hitem wśród klientów
Odzież i skarpetki marki Icebreaker z kolekcji Jesień/Zima 2010 będą oznaczone numerem Baacode – unikalnym kodem, który umożliwia zidentyfikowanie pochodzenia wełny merino użytej w ich ubraniu. Klienci mogą prześledzić cały łańcuch dostawczy, rozpoczynający się na farmie, z której pochodzi wełna użyta w konkretnym egzemplarzu.

W odróżnieniu od większości firm odzieżowych, które kupują materiały włókiennicze nie interesując się ich pochodzeniem, Icebreaker bierze odpowiedzialność za swoją wełnę już od momentu, gdy pojawia się na grzbiecie owcy. Wełna skupowana jest bezpośrednio od współpracujących z firmą hodowców, którzy muszą spełniać wysokie standardy producenta. Icebreaker wymaga dobrego traktowania zwierząt oraz odpowiedzialności za środowisko naturalne na wszystkich etapach produkcji. Baacode to dowód na determinację firmy, by wypełniać zasady zrównoważonego rozwoju i transparentności procesu produkcyjnego.

Jedynymi elementami tej kolekcji, które nie będą oznaczone Baacodem, są dodatki oraz ubrania wierzchnie. Od momentu, kiedy w listopadzie 2008 r. program identyfikacji został po raz pierwszy udostępniony za pośrednictwem strony www.icebreaker.com skorzystało z niego ponad 75 000 klientów.

Zalety wełny merino
Wełna merino stosowana w odzieży Icebreakera jest materiałem odnawialnym i biodegrowalnym. Pochodzi od owiec zamieszkujących nowozelandzkie Alpy Południowe. Merynosy żyją tam w swoim naturalnym środowisku. Swobodny wypas zwierząt i troska o ich zdrowie wpisane są w zasady funkcjonowania firmy.

Wełna merino używana przez firmę Icebreaker jest lekka, bardzo miękka w dotyku, nie drapie ani nie gryzie. Nie pochłania zapachu i zapewnia odpowiednią termoregulację ciała. Można ją prać w pralce, a po praniu wełna szybko schnie.

Tkaniny z wełny merino odprowadzają wilgoć na powierzchnię i odparowują ją na zewnątrz, pozostawiając ciało suchym. Materiały syntetyczne są zdolne do absorbowania wilgoci odpowiadającej mniej niż 4 proc. ich ciężaru. Przy większej ilości wilgoci ubrania robią się mokre i pojawia się poczucie dyskomfortu. Wełna merino w ubraniach Icebreaker potrafi natomiast absorbować wilgoć odpowiadającą nawet 35 proc. ciężaru materiału, zanim pojawią się pierwsze oznaki zawilgocenia.

Wyjątkowo delikatne i pofalowane włókna wełny merino tworzą miliony kieszeni powietrznych, które zatrzymują ciepło. Dwie lub kilka warstw odzieży Icebreaker funkcjonują jak jedna lekka sztuka ubrania. Między poszczególnymi warstwami zatrzymywane jest powietrze, a tkanina zapewnia lepszą izolację termiczną.

Wełna merino sprawdza się i w lecie i w zimie. Merynosy latem pokryte są cienką, przewiewną wełną, która chroni je przed dokuczliwymi upałami. Zimą wełna merynosów staje się gruba i tworzy warstwy dające owcom ochronę przed przenikliwym mrozem. Icebreaker z tego unikalnego włókna stworzył dla ludzi system odzieży odpowiedniej na wszystkie pory roku.

Kolekcja Icebreaker Jesień/Zima 2010 jest już dostępna w sprzedaży. Pełna lista sklepów w Polsce, w których można kupić ubrania Icebreaker znajduje się na stronie internetowej producenta, link poniżej: