Skip to main content

Elektroniczne wiązanie Atomica.

Autor: |
emb 614
emb 614

Nowa seria wiązań atomica "ebm" to rewolucja podobna do wynalezienia ski stopów w latach 70.

Jak wykazały ostatnie badania próby 75 000 wypadków narciarskich spowodowanych przez wiązania, 70% wypadków było wynikiem niewłaściwego ustawienia wiązań oraz ich złego stanu technicznego wynikającego z niewłaściwej konserwacji, 29 % wynikało zaś z powodu niedopiętych wiązań.

Wyobraźcie sobie wiązanie które podobnie jak każdy nowoczesny samochód wyposażone jest w "komputer pokładowy" informujący o usterkach, ustawieniach wiązania czy też poprawności wpięcia buta w wiązanie.

 

Takim wiązaniem są tegoroczne modele Atomica z serii ebm

Każde wiązanie po wyprodukowaniu ma sprawdzaną siłę wypięcia, oznacza to że ustawiając wypięcie na 9 masz 100% gwarancje że ustawiłeś na 9 w skali DIN.

<font size="1">Wiązanie niezapięte.</font>

<font size="1">Wiązanie zapiętę, gotowe do jazdy.</font>

<font size="1">&nbsp;</font>

<font size="1">Ustawiona siła wypięcia wg skali DIN.</font>

<font size="1">Nacisk na przód</font>
<font size="1">Poziom naładowania baterii.</font>
<font size="1">Skontaktuj się z serwisem. Wiązanie może być niesprawne</font>

Według Atomica jest to największa rewolucja w budowie wiązań od chwili wprowadzenia w latach 70 ski stopów. Rewolucyjne rozwiązanie polegające na wyposażeniu wiązania w zaawansowaną technologicznie elektronikę połączone zostało z nowatorskim rozwiązaniem samego wiązania ebm opartego na zupełnie nowej serii neox.
Wiązania ebm wyposażone są w sensory umieszczone w przedniej i tylniej skrzynce. Sensory zbierają informacje i przekazują je za pomocą łączności bezprzewodowej (instant wireless high frequency system) do mikroprocesora. Po dokonaniu analizy danych mikroprocesor przesyła wyniki do wyświetlacza LCD (odpornego na niskie temperatury), informacje wyświetlane są za pomocą bardzo prostych symboli. Według prognoz Tomica rozwiązanie to zawojuje świat w ciągu najbliższych 10 lat i stanie się tak popularne jak poduszki powietrzne w samochodach.

emb 614 emb 614
emb 614 emb 614
emb 614 emb 614