Skip to main content

Czarnogóra: Kolasin 1600 i Kolasin 1450 łaczą siły

Autor: |
Piękno gór zachwyca (foto: P. Burda)
Piękno gór zachwyca (foto: P. Burda)

W sezonie zimowym 2021/22 oba ośrodki narciarskie zostaną połączone i będą oferować narciarzom około 45 km tras zjazdowych, co uczyni Kolašin jednym z największych ośrodków narciarskich w regionie. W 2022 roku centrum narciarskie wzbogaci się o dwa nowe wyciągi, nocną jazdę na nartach oraz letnią kolejkę górską.

Ośrodek narciarski Kolašin 1600to pierwszy ośrodek narciarski otwarty w planowanej serii ośrodków narciarskich na górze Bjelasica. Oficjalnie zaczął działać 16 lutego 2019 roku, a proces jego rozbudowy trwa. Został zbudowany według najwyższych międzynarodowych standardów. Znajduje się 85 kilometrów od stolicy Podgoricy, 12 kilometrów od miasta Kolašin i 2,3 kilometra od sąsiedniego centrum narciarskiego Kolašin 1450.

Ośrodek narciarski Kolašin 1600 jest żywy także latem.  Oprócz panoramicznej jazdy kolejką linową, która wwozi gości na szczyt Troglavy, skąd rozciąga się wspaniały widok na okoliczne góry, Kolašin 1600 oferuje najmłodszym gościom pełną radość na placu zabaw dla dzieci. Wycieczki przygodowe, takie jak jeep safari, jazda na quadach, kolarstwo górskie, wspinaczka górska są nieuniknioną częścią doświadczenia.

Piękno gór zachwyca (foto: P. Burda) Piękno gór zachwyca (foto: P. Burda)

  • Redaktor naczelny Piotr Burda