Skip to main content
umpa

Buty Technica z rewolucyjną technologią CELLIANT

Autor: |
Buty TECHNICA mach1 mv 95 z technologią Celliant
Buty TECHNICA mach1 mv 95 z technologią Celliant

Tecnica wyposażyła 26 modeli swoich butów narciarskich w technologię Celliant, w tym Mach1, Mach Sport i Cochise.

Naturalna mieszanka bioceramicznych minerałów generujących podczerwień Celliant jest wbudowana w materiał wyściółki i zwiększa krążenie, pomagając utrzymać stopę w odpowiedniej temperaturze.

Opatentowany przez firmę Tecnica system Custom Adaptive Shape (CAS) tworzy anatomicznie ukształtowaną skorupę dopasowującą się do stopy. Dzięki zastosowaniu Celliant, but wychwytuje i przekształca ciepło stopy w energię podczerwieni.

"Jesteśmy zaszczyceni mogąc współpracować z firmą Tecnica i jej najlepszymi w swojej klasie butami narciarskimi" - powiedział Seth Casden, współzałożyciel i dyrektor generalny firmy Hologenix. "Nasza technologia podczerwieni, ze względu na swój charakter, zwiększa wydajność człowieka, więc jej zastosowanie w butach narciarskich jest idealne".

Technologię Celliant można znaleźć w światowej klasy produktach z różnych branż, w tym w odzieży, uniformach, pościeli, bieliźnie nocnej, kombinezonach mokrych, meblach biurowych i siedzeniach transportowych, tkaninach do użytku medycznego, bandażach i okładach oraz produktach dla zwierząt. Każdy z tych produktów posiada udokumentowane, potwierdzone klinicznie zalety, które są istotne dla konsumentów danego produktu

Jak działa technologia Celliant?

CELLIANT przekształca ciepło twojego ciała w pełne spectrum podczerwieni, poprawiające krążenie i natlenienie i utrzymując twoje ciało suche i w optymalnej temperaturze.

MINERAŁY WPLECIONE WE WŁÓKNA LUB ZASTOSOWANE JAKO POWŁOKA DO TKANIN
Naturalnie występujące minerały i 88 pierwiastków śladowych są albo wplatane w rdzeń włókien, albo wykorzystywane do tworzenia powłok na tkaninach.

CIEPŁO PRZEKSZTAŁCONE W PODCZERWIEŃ
Minerały i pierwiastki nadają każdemu produktowi zdolność do wychwytywania ciepła ciała, przekształcając je w energię podczerwieni o pełnym spektrum.

PODCZERWIEŃ ODBITA Z POWROTEM DO CIAŁA
Energia podczerwona o pełnym spektrum jest odbijana z powrotem do ciała, nawet przez wiele warstw tkaniny, dzięki czemu tkanki i mięśnie mogą ją wchłonąć.

ZWIĘKSZONY LOKALNY POZIOM TLENU
Pełne spektrum światła podczerwonego poprawia lokalne krążenie, sprawiając, że do komórek dociera więcej tlenu z tkanek-średni wzrost o 7%, a w badaniach klinicznych nawet o 8,4%*.

 

* Źródło: Single Center Prospective Comparative Study to Evaluate the Performance of an Upper Torso Garment, Dr. Ian Gordon, Long Beach VA Memorial Hospital, Journal of Textile Science and Engineering, 2014.

Ciąg dalszy pod galerią
Buty TECHNICA mach1 mv 95 z technologią Celliant Buty TECHNICA mach1 mv 95 z technologią Celliant

Jak działa technologia Celliant


  • Redaktor naczelny Piotr Burda