Skip to main content

Bielizna Rhovyl

Autor: |

Pierwsza warstwa strojów outodoorowych.

Bielizna oddychająca ma za zadanie utrzymać przy skórze wlaściwy mikroklimat przez wyparowywanie potu.
Bielizna produkowana dla ludzi aktywnych bądĽ sportowców, usuwa negatywne skutki reakcji organizmu na wysiłek fizyczny. Jej zadaniem jest zapewnienie komfortu termicznego ciała niezależnie od warunków atmosferycznych, zarówno latem jak i zimą.
Nie stosujemy bawełny, która absorbuje wilgoć, przykleja się do ciała, długo schnie i wzmaga uczucie zimna.

Idelanym rozwiązaniem jest bielizna z włókien polipropylenowych. Tkaniny wykonane z tych wlókien pozwalają na "ewakuacje" potu na zewnątrz, same pozostają suche.

Oczywiście bielizna wykonana z takich materiałów musi być stosowana jako pierwsza warstwa, na nią zakładamy bluze z polaru (grubość polaru dostosowujemy do warunków atmosferycznych), a na polar kurtke z membrany.
Kupując bieliznę oddychającą należy pamiętać by kupować rozmiary małe opinające ciało, tylko wtedy bielizna spełni swe zadanie.

Bielizna wykonana z unikalnego francuskiego włókna Rhovyl eliminuje zdecydowanie efekt kondensacji potu. Jego konstrukcja pozwala na sprawne wydalanie wilgoci na zewnątrz, utrzymując ciepło w ciepłym i suchym mikroklimacie. Włókno Rhovyl elektryzując się ujemnie poprawia krążenie, nie daje odczynów alergicznych, długo nie zmienia swoich właściwości, bardzo szybko schnie. Rhovyl'on i Rhovyk'up to dwie mieszanki chlorowłókna o podobnych właściwościach, różniące się nieznacznie współczynnikami: cieplnym transpiracji.

Uwaga: bielizna z Rhovylu... dość szybko "łapie" tzw. "zapach człowieka". Należy codziennie przeprać taką bieliznę w letniej wodzie.