Skip to main content

Bachledka Ski & Sun – co nowego w słowackich „Trzech Dolinach”

Autor: |
Bachledka Ski & Sun / mat. prasowe
Bachledka Ski & Sun / mat. prasowe

Trzy Doliny  -  zastanawiasz się pewnie skąd ten przydomek? Bachledka Ski & Sun w pełni na niego zasługuje, ośrodek łączy Bachledową Dolinę, Małą Frankową i Jeziersko.

Całoroczny ośrodek górski położony tylko 15 km od przejścia granicznego w Ździarze już wkrótce zamieni się w raj dla wszystkich miłośników białego szaleństwa.

Na najbliższą zimę ośrodek przygotował kilka nowości:

  • Centrum treningowe przeznaczone głównie dla klubów narciarskich i trasę narciarską imienia braci Otta i Vlada Krajňáków. Jej długość przekracza 920 m a różnica wysokości wynosi 212 m.
  • Dla miłośników skitourów i skialpinizmu przygotowana nowe trasę z Bachledowej Doliny na grzbiet Magury Spiskiej.
  • Miłośników nart biegowych zachwyci czeka trasa widokowa o długości 14 km, prowadząca grzbietem Magury Spiskiej do Ździaru.

W sumie na narciarzy zjazdowych czeka w Bachledka Ski & Sun 8,5 km naśnieżanych tras narciarskich, park zabaw dla najmłodszych pociech i szkoła narciarska Gorgy.

Od 28 grudnia 2023 roku w każdą środę, piątek i sobotę w godzinach od 17:00 do 21:00 na gości czeka nie lada atrakcja – wieczorny spacer po Ścieżce w Koronach Drzew i jazda na sankach w blasku gwiazd. Ścieżka w Koronach Drzew oświetlona zostanie łańcuchem świetlnym o łącznej długości 1234 metrów, a przed wejściem znajdzie się „wystawa świateł”, która wciągnie najmłodszych i tych nieco starszych w świat światła.

Ośrodek należy do systemu wspólnego karnetu Tatry Super Ski łączącego 18 słowackich i polskich ośrodków narciarskich. Warto go odwiedzić podczas pobytu na Podhalu lub zaplanować Bachledkę jako bazę na dłuższy tygodniowy pobyt i szusować na wspólnym karnecie.

Więcej informacji o ośrodku Bachledka Ski& Sun

Ciąg dalszy pod galerią
Bachledka Ski & Sun / mat. prasowe Bachledka Ski & Sun / mat. prasowe