Skip to main content
umpa

Austria: Trzytygodniowy lockdown od poniedziałku 22 listopada

Autor: |
SARS-CoV-2 / commons.wikimedia.org/
SARS-CoV-2 / commons.wikimedia.org/

W związku z obecną sytuacją pandemiczną rząd federalny Austrii ogłosił tymczasowy lockdown dla całej Austrii, który zacznie obowiązywać od poniedziałku 22 listopada.

Lockdown w Austrii w skrócie:

  • zacznie obowiązywać w poniedziałek 22 listopada 2021,
  • zostanie oceniony po 10 dniach,
  • ma się zakończyć najpóźniej 13 grudnia 2021,
  • tranzyt przez Austrię jest dozwolony,
  • podróże turystyczne do Austrii są niemożliwe,
  • lockdown dotyczy osób zarówno zaszczepionych, jak i niezaszczepionych.

Portal Austria.info na bieżąco przekazuje istotne dla polskich narciarzy informacje o sytuacji epidemicznej w Austrii.

Lockdown w Austrii od 22 listopada do najpóźniej 13 grudnia.

"Lockdown zostanie poddany ocenie po 10 dniach i ma się zakończyć najpóźniej 13 grudnia. Tranzyt przez Austrię bez zatrzymywania się jest dozwolony pod warunkiem, że zapewniony jest wyjazd. Dozwolone są "niezbędne przerwy", według Ministerstwa Zdrowia dotyczy to krótkich postojów na paliwo lub przerw na toaletę - dłuższe przerwy są natomiast zabronione. O wszelkich informacjach będziemy Państwa informować na bieżąco." tak brzmi najnowszy komunikat.

UPDATE 2021  10 19 17:00

Austria tak jak większość krajów europejskich odnotowuje wzrost zakażeń koronawirusem. W związku z obecną sytuacją pandemiczną rząd federalny Austrii reaguje zdecydowanymi środkami bezpieczeństwa, ogłaszając tymczasowy lockdown dla całej Austrii, który zacznie obowiązywać od poniedziałku 22 listopada. Lockdown zostanie poddany ocenie po 10 dniach i ma się zakończyć najpóźniej 13 grudnia. Dotyczy to osób zarówno zaszczepionych, jak i niezaszczepionych.Z tego względu podróże turystyczne w tym momencie nie są możliwe. O wszelkich szczegółach będziemy Państwa na bieżąco informować.

Austria jako odpowiedzialny kraj przygotowała się do turystyki zimowej w najlepszy możliwy sposób, stosując takie środki zapobiegawcze jak zasada 2-G. Niemniej jednak obecna sytuacja sprawia, że ze względu na wzrost zakażeń konieczne jest wprowadzenie lockdownu jako środka tymczasowego. Austria rozpocznie sezon zimowy tak szybko, jak tylko pozwoli na to ogólna sytuacja.

Oświadczenie Lisy Weddig, Dyrektor generalnej Österreich Werbung:
"Z punktu widzenia turystyki lockdown bardzo nam szkodzi. Niemniej jednak jest to konieczne ze względu na wzrastającą liczbę zakażeń. Zainteresowanie urlopem zimowym w Austrii utrzymuje się na wysokim poziomie. Jesteśmy przekonani, że sezon zimowy w Austrii będzie możliwy przy zastosowaniu odpowiednich środków bezpieczeństwa, jak tylko sytuacja ulegnie poprawie. Gospodarze Austrii już latem prowadzili bezpieczną i odpowiedzialną turystykę i nadal będą postępować w taki sam sposób podczas zimy."

 

 

SARS-CoV-2 / commons.wikimedia.org/ SARS-CoV-2 / commons.wikimedia.org/