Skip to main content
umpa

Austria: katastrofalna sytuacja sprzedawców sprzętu sportowego.

Autor: |

 Dla sprzedawców sprzętu sportowego w austriackich ośrodkach narciarskich sezon zimowy (grudzień marzec) to 65% przychodów. W sezonie 2020/2021 sklepy sportowe zanotowały sprzedaż niższą o 95% w stosunku do tego samego okresu ubiegłego roku.

Nawet jeśli dane za luty i marzec znacząco się poprawią, na co się nie zanosi to będzie to najgorszy dla branży rok od czasu rozpoczęcia zbierania danych statystycznych. Teraz zbliża się kolejny problem, zaczyna się czas spłacania kredytu kupieckiego zaciągniętego u producentów. Branża liczy na szybką reakcję władz i wypłatę rekompensat, inaczej firmom grozi utrata płynności finansowej.

Więcej na ten temat:

Na półkach sklepowych i w magazynach znajduje się 350 000 niesprzedanych par nart. Sprzedaż i wypożyczanie sprzętu narciarskiego jest głównym źródłem przychodu sklepów sportowych w górach. Głównym klientem byli od lat cudzoziemcy, których zakupy stanowiły do 70% sprzedaży, W tym sezonie z powodu ograniczeń w podróżowaniu wizyty klientów z zagranicy spadły prawie do zera. Sklepy sportowe to nie tylko sprzedaż, to również usługi serwisowe i wypożyczanie sprzętu. Zainteresowanie tymi usługami spadło podobnie jak sprzedaż.