#
Skip to main content

Regiony narciarskie we Włoszech wierzą w rozpoczęcie sezonu zimowego w grudniu.

Autor: |
Z góry wyciągu

Włoskie władze regionalne nie poddają się. Na dzisiejszym spotkaniu zatwierdzono szczegółowy protokół sanitarny i zwrócono się do rządu centralnego w Rzymie o otwarcie stacji narciarskich Przed Świętami Bożego Narodzenia.

W oświadczeniu wydanym przez regiony alpejskie czytamy:

"Chociaż jesteśmy w pełni świadomi trudności i niepewności, jakie spowodował ten trudny moment, cały system turystyczny ciężko pracuje nad zapewnieniem bezpiecznego rozpoczęcia sezonu zimowego, koordynując działania ośrodków narciarskich z Valle d'Aosta, Piemontu, Lombardii, Prowincji Trento, Prowincji Bolzano, Wenecji Euganejskiej i Friuli-Wenecji Julijskiej. Pierwszy ważny krok podjęto dziś rano na Konferencji Regionów i Autonomicznych Prowincji, zatwierdzając wytyczne dotyczące korzystania z wyciągów narciarskich w ośrodkach i na terenach narciarskich przez narciarzy amatorów. Dokument określa wszystkie środki zapobiegające zakażeniu SARS-CoV-2, które należy przygotować do bezpiecznego korzystania z wyciągów narciarskich na stacjach, terenach i w ośrodkach narciarskich w sezonie zimowym.”

Decyzja rządu  w Rzymie nie jest jeszcze znana, poznamy ją w najbliższych dniach. Mamy nadzieję, że opracowany protokół sanitarny rozwieje obawy i sezon rozpocznie się zgodnie z zapowiedziami.

Niepokój o rozpoczęcie sezonu we Włoszech pojawił się w poniedziałek, gdy dotarły do nas wieści z Włoch, tamtejsza prasa i portale internetowe przekazały informację, że w kolejnym rozporządzeniu, które ma zacząć obowiązywać od 4 grudnia 2020 roku, przewidywane jest zamknięcie ośrodków narciarskich przynajmniej do końca roku.