Skip to main content

6 powodów, dla których jazda na nartach w Zillertal nie jest niczym wyjątkowym

Autor: |
Narty w Zillertal ©zillertaltourismus / fot. Tom Klocker
Narty w Zillertal ©zillertaltourismus / fot. Tom Klocker

Scenariusz powtarza się co rok. Spada pierwszy śnieg, rozpoczyna się sezon zimowy. To nic specjalnego. Może jednak jest? Cztery duże ośrodki narciarskie, w tym teren narciarski na lodowcu na wysokości do 3250 m n.p.m., 544 km tras narciarskich i karnet all-in-one zapewniający codzienną swobodę wyboru – to brzmi intrygująco – zapowiadając udany urlop narciarski

Powód 1: Będziesz rozpieszczany wyborem

Tu nie spotkasz się z wakacyjnym koszmarem – brakiem wyboru. W Zillertal masz do wyboru 544 kilometry doskonale przygotowanych tras zjazdowych, długich tras, które sprawiają, że serce narciarza bije szybciej, a niepowtarzalna panorama gór – jest wokół ciebie, niezależnie od tego, w którą stronę spojrzysz. Z karnetem Zillertal Superskipass daje ci to, co najlepsze: wybór na każdy dzień urlopu.

Ciąg dalszy pod galerią
Narty w Zillertal ©zillertaltourismus / fot. Tom Klocker Narty w Zillertal ©zillertaltourismus / fot. Tom Klocker

Powód 2: Różnorodność zamiast czerni i bieli – każdy to ma!

Jedna nartostrada oznaczona jest kolorem niebieskim, druga czerwonym, a kolejna czarnym. Gdziekolwiek spojrzysz, w naszych czterech dużych ośrodkach narciarskich zobaczysz feerię barw: Gdy jest kolorowo, jest po prostu fajniej, niż gdy jest bezbarwnie.

Ale nartostrady to nie wszystko: Ośrodek narciarski Hochfügen-Hochzillertal to freeride'owy raj dla barwnych zajawkowiczów z całego świata. W regionie narciarskim Mountopolis obsługiwanym przez Mayrhofner Bergbahnen zobaczymy jednak trochę czerni: Trasa TalAbfahrt Ahorn jest znana wtajemniczonym narciarzom jako ekscytujące wyzwanie. Idealna dla tych, którzy wstają wcześnie, lubią cieszyć się wschodem słońca i szusować jako pierwsi po świeżo przygotowanych nartostradach w Zillertal Arena. Na wysokości ponad 3000 metrów ośrodek narciarski Ski- & Gletscherwelt Zillertal 3000 oferuje najpiękniejsze panoramiczne widoki.

Powód 3: Kto chce jeść jak Król?

Cóż, masz pecha. Kuchnia godna koronowanych głów jest tu dostępna dla każdego. W dolinie jedna nagroda Gault & Millau goni kolejną, a kulinarne gwiazdy rozświetlają świat górskich restauracji i schronisk czterech ośrodków narciarskich w dolinie Zillertal: czy to tradycyjne zillertalskie pączki, austriackie klasyki czy 4-daniowe menu dla smakoszy z akompaniamentem wina.

Powód 4: Żadnych imprez i przyjemnego gwaru? Niestety nie w Zillertal.

Rozrywka, zabawa, akcja – jeśli dla kogoś te słowa są obce, lepiej niech zostanie w domu. Podczas jazdy na nartach w Zillertal czeka na Ciebie również wiele niespodzianek poza stokiem. Oprócz wielu atrakcji w ośrodkach narciarskich, takich jak Freeride Testival w Hochfügen lub Lederhosen Wedel Week w Zillertal Arena, mają tu miejsce także niezwykle inspirujące międzynarodowe występy muzyczne. Jeśli więc lubisz wylegiwać się na kanapie, zdecydowanie nie kupuj biletów na legendarny Snowbombing w Mayrhofen.  Jeśli należysz do osób, które nie znoszą festiwali określanych mianem epickich: nie przyjeżdżaj na WAO! Festiwal, a mianowicie Alpicon Festival – to wydarzenie dla wszystkich fanów muzyki house czy Bergliebe Mountain Spring... uważaj, bo jeszcze zaczniesz tańczyć!

Zabawne wydarzenia, takie jak tradycyjny wyścig Hochfügen, to obietnica niezwykłych emocji i zabawy. Lepiej oczywiście nie ryzykować!

Powód 5 : Nie jeździsz jeszcze zbyt dobrze na nartach? Nie tylko Ty.

Co sprawia, że narciarstwo jest tak wyjątkowe? To idealne połączenie technologii, sportu i radości życia. 25 szkół narciarskich z 500 instruktorami narciarskimi w Zillertal tylko czeka, aby podzielić się swoją wiedzą i umiejętnościami na stokach i poza nimi z początkującymi, zaawansowanymi narciarzami i niemal profesjonalistami.

Powód 6: Atrakcje poza trasami – kto chętny?

Snowparki, trasy z przeszkodami FunLines, saneczkarstwo – to wszystko jest tak nudne podczas urlopu narciarskiego. A może jednak nie? Być może 48 kilometrów torów saneczkowych w dolinie Zillertal przekona Cię, że jest inaczej. A narciarstwo biegowe jest tylko dla osób starszych? My tak nie uważamy, a 113 kilometrów pięknie położonych tras udowadnia, że mamy rację. Na trasach FunLine i w snowparkach czterech dużych ośrodków narciarskich panuje niezwykle gorąca atmosfera – w Zillertal Arena możesz się nawet sfilmować podczas wyścigów lub skoków na jednej z pięciu tras SkiMovie.

artykuł sponsorowany