Skip to main content

Karyntia - NOWY ŚNIEG w zasięgu wzroku!

Autor: |
Obraz z kamery 21 02 2024 Nassfeld - Tressdorfer Höhe / nassfeld.at/
Obraz z kamery 21 02 2024 Nassfeld - Tressdorfer Höhe / nassfeld.at/

Pomimo wyjątkowo wysokich temperatur w lutym, Karyntia w dalszym ciągu oferuje doskonałe warunki na stokach, szczególnie w ośrodkach narciarskich położonych na większych wysokościach. Choć w dolinie można już spotkać rowerzystów i golfistów, stoki w górach są w doskonałym stanie i zapraszają narciarzy i snowboardzistów na  zjazdy.

Opady śniegu w Karyntii  zapowiadane na 23 02 2024

Wszystko wskazuje na to, że pod koniec tygodnia będzie dużo świeżego śniegu. Gerhard Hohenwarter z GeoSphere Austria mówi: „W piątek (23 02 2024) można spodziewać się zmiany pogody i pojawienia się świeżego śniegu. Do Karyntii dociera obszar niskiego ciśnienia, który nanosi do Karyntii wilgotne powietrze, dlatego w Nassfeld możemy spodziewać się nawet 50 cm świeżego śniegu. We wszystkich innych położonych wyżej terenach narciarskich, takich jak Heiligenblut, Katschberg, Turracher Höhe, Gerlitzen czy Bad Kleinkirchheim, również można spodziewać się świeżych opadów śniegu sięgających 20-40 cm.

Granica opadów śniegu ustali się na wysokości 1200–1500 metrów nad poziomem morza; w dolinach Lesachtal, Upper Gail i Drautal, a być może także w Górnym Mölltal, można spodziewać się opadów śniegu na nizinach.”

Ciąg dalszy pod galerią
Obraz z kamery 21 02 2024 Nassfeld - Tressdorfer Höhe / nassfeld.at/ Obraz z kamery 21 02 2024 Nassfeld - Tressdorfer Höhe / nassfeld.at/

Warunki narciarskie w Nassfeld

Gerhard Hohenwarter z GeoSphere Austria mówi: „Luty 2024 jest już najcieplejszy w historii pomiarów. Niemniej jednak nadal mamy zimę, co oznacza, że słońce nie świeci jeszcze tak mocno, a noce są dłuższe niż dni, więc śnieg dobrze trzyma się na stokach.”

Klaus Ehrenbrandtner, dyrektor zarządzający Kärnten Werbe:„Jesteśmy zadowoleni, że pomimo wyjątkowo wysokich temperatur w lutym warunki narciarskie w Karyntii są nadal pierwszorzędne. Dzięki najnowocześniejszym systemom naśnieżania i doskonałej pracy kolei górskich w Karyntii wszystkie wyciągi w wyższych partiach są czynne, a stoki są w doskonałym stanie.”

Christopher Gruber, dyrektor zarządzający regionu Nassfeld – Lesachtal – Weissensee, wyjaśnia: „Nawet jeśli temperatury w dolinie sugerują inaczej, w górach jest wystarczająco dużo śniegu, a warunki na stokach są optymalne. Nawet trasa do doliny w Nassfeld jest przez cały czas przejezdna. Wszystkie wyciągi są obecnie otwarte, a sezon w Nassfeld trwa do 7 kwietnia.”

Warunki narciarskie w Millstätter See – Bad Kleinkirchheim – Nockberge.

Stefan Brandlehner, dyrektor zarządzający regionu: „Dzięki licznym zimnym dniom wszystkie ośrodki narciarskie były w stanie wyprodukować wystarczającą ilość technicznego śniegu, dlatego nie martwimy się o stoki narciarskie. W tej chwili przygotowania do klasycznej marcowej jazdy na nartach idą pełną parą. Przystępne cenowo oferty, takie jak bezpłatna jazda na nartach dla dzieci do 14 lat w Goldeck lub zniżki na narty i spa termalne, a przede wszystkim cykl imprez zapowiadają doskonałe zakończenie sezonu”.


  • Redaktor naczelny Piotr Burda