Skip to main content

W regionie Alpes de Haute-Provence powraca projekt połączenia terenów narciarskich Pra-Loup i La Foux d'Allos

Autor: |
Pra-Loup i La Foux d'Allos (L`Espace Lumiere) (źródło: praloup.com)
Pra-Loup i La Foux d'Allos (L`Espace Lumiere) (źródło: praloup.com)

Departament Alpes de Haute-Provence ogłosił zamiar rozwoju swoich ośrodków narciarskich. Pomysł, który nie jest nowy, polega na bezpośrednim połączeniu koleją gondolową terenów narciarskich Pra-Loup i La Foux d'Allos (L`Espace Lumiere). Éliane Barreille, przewodnicząca rady powiatu, wyjaśniła wybrany scenariusz

W regionie Alpes de Haute-Provence powraca projekt połączenia terenów narciarskich Pra-Loup i La Foux d'Allos

Departament Alpes de Haute-Provence ogłosił zamiar rozwoju swoich ośrodków narciarskich. Pomysł, który nie jest nowy, polega na bezpośrednim połączeniu koleją gondolową terenów narciarskich Pra-Loup i La Foux d'Allos (L`Espace Lumiere). Éliane Barreille, przewodnicząca rady powiatu, wyjaśniła wybrany scenariusz..

Aby sfinansować takie połączenie, departament wniósłby 10 mln euro, podobnie jak Region Południowy. Zainteresowane gminy wniosłyby po 5 mln euro, a pozostałe miliony pokryłyby kredyty.

Regionalny Trybunał Obrachunkowy kwestionuje projekt połączenia

W 2022 roku Regionalny Sąd Obrachunkowy PACA (CRC) podkreślił, że "sytuacja finansowa" obecnych operatorów nie pozwoli im "na wniesienie znaczącego wkładu w te inwestycje, które w związku z tym byłyby zasadniczo ponoszone przez władze lokalne". Projekt opierałby się na realnym rozwoju kurortów.

Finansowanie projektów „narciarskich” staje się coraz trudniejsze. Władze coraz dokładniej przyglądają się partnerstwu władz lokalnych z kapitałem prywatnym.

 

 

Pra-Loup i La Foux d'Allos (L`Espace Lumiere) (źródło: praloup.com) Pra-Loup i La Foux d'Allos (L`Espace Lumiere) (źródło: praloup.com)