Skip to main content
umpa

Tereny narciarskie na lodowcach Karyntii.

Autor: |
Mapa tras
Mapa tras

Mölltaler Gletscher - najdłuższy sezon narciarski w całym landzie, od końca września do początku maja, a do tego pierwszorzędnie przygotowane trasy i śnieżny puch jak okiem sięgnąć - to rzeczywistość w jedynym karynckim ośrodku narciarskim na lodowcu.

Potwierdza to kraj związkowy Karyntii: lodowiec Mölltaler Gletscher został wyróżniony karyncką odznaką jakości tras.

Dzięki 450 cm warstwie naturalnego śniegu i zwartemu podłożu ze sztucznego śniegu, narciarze i snowboardziści mogą z radością oddawać się uciechom białych sportów na trasach od Schareck do dolnego odcinka przy wyciągu Schwarzkopflift. Na wysokościach między 2.100 a 3.122 m npm lodowiec Mölltaler Gletscher kusi około 50 km tras i 9 urządzeniami wyciągowymi.

Wjazd do terenów narciarskich odbywa się od stacji dolnej na wysokości 1.200 m npm kolejką Gletscher Express (naziemna kolejka linowa), skąd w ciągu 8 minut narciarze dostają się do centrum szkółki narciarskiej przy stacji pośredniej na 2.200 m. Kolejka Eisseebahn (6-osobowa gondolka) prowadzi dalej bezpośrednio do górnej stacji na 2.800 m npm - do "szklanego pałacu', czyli restauracji Eissee. Najwyżej położone kolejki to Gletscher Jet (6-osobowy wyciąg krzesełkowy z osłoną) i podwójne krzesełko Dreisessellift 3000, które łączą cztery trasy zjazdowe na Schareck. Kolejka widokowa Klühspies przewozi sportowców z Hochwurtenspeicher z powrotem do górnej stacji, a na rodzinnej trasie zjazdowej można wspaniale ćwiczyć jazdę carvingiem, co sprawi szczególną frajdę początkującym narciarzom. Najniższy punkt znajduje się na 2.100 m npm przy 4-osobowym wyciągu krzesełkowym Schwarzkopf, prowadzącym bezpośrednio do Weisseehaus. Przy stacji pośredniej działają dwa orczyki dla początkujacych oraz wyciąg do ćwiczeń, umożliwiające pierwsze treningi na łagodnym stoku przy samej szkółce narciarskiej.

Mapa tras Mapa tras