Skip to main content
umpa

Lodowce Rettenbach i Tiefenbach w Soelden

Autor: |
Giggijoch (foto: www.soelden.com)
Giggijoch (foto: www.soelden.com)

Jest to jedyny ośrodek narciarski Austrii, goszczący zawody Pucharu Świata FIS, który oferuje trzy trzytysięczniki połączone systemem nowoczesnych wyciągów.

 

Dojazd
Z autostrady A12 Inntal-Autobahn zjazd na Ötztal prowadzi do drogi krajowej w kierunku Sölden (na 1.377 m), skąd biegnie 15 km trasa widokowa do terenów narciarskich na lodowcu (2674 m do 3255 m).
Zaparkować można przy dolnych stacjach wyciągów.

Na lodowcach
4-osobowym krzesełkiem z osłoną wjeżdża się od parkingu Rettenbach (dolna stacja na 2.674 m) na szczyt Rettenbachjoch (górna stacja na 2.995 m). Stąd orczyk wjeżdża na Schwarze Schneid (górna stacja na 3.167 m), a drugi orczyk na Karleskogl (górna stacja na 3.248 m), gdzie 200 m tunel narciarski łączy z lodowcem Tiefenbachgletscher.

Orczyk na Seiterjöchl (górna stacja na 3.032 m) tworzy drugie połączenie z lodowcem Tiefenbach, do którego można dojechać samochodem pokonując 1.750 metrowy tunel drogowy (najwyższy drogowy tunel w Alpach).
Obok restauracji, pawilonu reprezentacyjnego, kiosku, barku, szkółki narciarskiej i snowboardowej i sklepów z artykułami sportowymi oraz wypożyczalnią, ośrodek ten jest największym w Europie centrum testowania dla producentów sprzętu sportowego. Do dyspozycji jest również stacja slalomowa z odpowiednim wyposażeniem i ofertą.

Wyciąg krzesełkowy Tiefenbachferner i orczyk Tiefenbachkogel zastąpione zostały ośmioosobową kolejką linową Tiefenbachferner (dolna stacja na 2.793 m, górna stacja na 3.249 m).
Dalsze wyciągi to: Seiterkar (krzesełka), Mutkogl, wyciąg panoramiczny i mini (orczyki).
Trzyosobowe krzesełko "Seiterkar" tworzy połączenie z lodowcem Rettenbach, ośrodek ten jest więc jedyną lodowcową 'huśtawką narciarską' na terenie Alp Wschodnich.

Zimowy teren narciarski połączony jest z ośrodkami lodowcowymi Rettenbach i Tiefenbach poprzez tzw. "Golden Gate to the Glacier" z wyciągami "Einzeiger", "Seekogl" i "Schwarzkogl" (4-osobowe krzesełko) oraz 8-osobową kolejką linową "Gletscherexpress".
Dzięki tej rozbudowie przyłączony został kolejny spory i ciekawy obszar narciarski.

Giggijoch (foto: www.soelden.com) Giggijoch (foto: www.soelden.com)
Puchar Świata (foto: www.soelden.com) Puchar Świata (foto: www.soelden.com)
Gaislackogl (foto: www.soelden.com) Gaislackogl (foto: www.soelden.com)
Mapa Tras Mapa Tras