Skip to main content
umpa

Szwajcaria: Verbier ogłasza wcześniejsze zamknięcie sektora Bruson

Autor: |
Verbier (fot. www.verbier.ch)
Verbier (fot. www.verbier.ch)

Verbier ogłosiło wcześniejsze zamknięcie sektora Bruson z powodu spadku liczby narciarzy w związku z Covid.

W oświadczeniu Laurent Vaucher dyrektor generalny Téléverbier SA powiedział:

"Podczas gdy zima 2020-21 jeszcze się nie skończyła, można już dokonać wstępnej oceny tego sezonu, który został przyćmiony przez koronawirusa. Dzięki opadom śniegu i naszym najnowocześniejszym urządzeniom naśnieżającym mogliśmy otworzyć ośrodek narciarski 31 października 2020 r. ku uciesze fanów sportów zimowych. Pomimo wcześniejszego otwarcia, sezon ten okazał się niezwykle trudny."

Następnie przedstawił datę zamknięcia sektora Bruson

"W związku z tym byliśmy zmuszeni do podjęcia środków oszczędnościowych. Planowaliśmy, że sektor Bruson będzie otwarty codziennie aż do wieczora w poniedziałek 5 kwietnia 2021 roku. Po przeanalizowaniu sytuacji pragniemy poinformować, że sektor ten zostanie zamknięty do końca sezonu od wieczora w niedzielę, 7 marca 2021 roku."

Pozostałe sektory ośrodka będą funkcjonowały zgodnie z wcześniej ustalonym kalendarzem.

"To nie była łatwa decyzja. Jest to nadzwyczajny środek w odpowiedzi na nadzwyczajną sytuację. Pomimo obecnych okoliczności, zarząd Téléverbier postanowił kontynuować plan inwestycyjny." dodał Laurent Vaucher

W 2021 roku w Verbier zostaną zrealizowane następujące projekty:

  • Wymiana wyciągu Médran 1 na nową, dziesięcioosobową kolejkę linową, która podwoi przepustowość między Médran a Les Ruinettes.
  • Wymiana i modernizacja systemu naśnieżania pomiędzy Le Lac des Vaux i Les Ruinettes.
  • Pod warunkiem uzyskania wszystkich wymaganych pozwoleń, w najbliższej przyszłości planowane są również znaczące inwestycje, takie jak odnowienie wyciągu narciarskiego w La Pasay oraz budowa wyciągu narciarskiego w Chargerat w 2022 roku w sektorze Bruson. Restauracja w La Pasay również zostanie zmodernizowana, aby przyjąć więcej gości we wspaniałym otoczeniu.
Verbier (fot. www.verbier.ch) Verbier (fot. www.verbier.ch)