Skip to main content

4 Vallees - 4 Doliny

Wyciągi: 75
Wyciąg orczykowyWyciąg krzeselkowyGondolkiGondoleGondole
40 17 14 4 -
Trasy: (412 km)

Trasy od
1300
m n.p.m.

Trasy do
3330
m n.p.m.

79 km
Trasy biegowe

200 km
Szlaki piesze

Mapa tras
4 Vallées - mapa tras narciarskich

°C   - 

Ciśnienie: hPa, Opad: mm Dane dostarcza yr.no Norwegian Meteorological Institute and NRK

 
4 Vallées
Route de la télécabine 63
CH-1997 Haute-Nendaz
Szwajcaria
  Noclegi
  Booking.com

  Verbier/4 Doliny, 1500 - 3330 m n.p.m.

  Verbier położone jest idealnie na rozciągającym się na południowy-wschód słonecznym tarasie. Domy wybudowane w stylu chaletów nadają Verbier niepowtarzalnego uroku górskiej wioski. Verbier należy do regionu narciarskiego 4 Doliny, który jest eldoradem dla miłooeników sportów zimowych. Początkujący i zaawansowani znajdą odpowiednie stoki dla siebie. Aby pobyt tutaj był jeszcze bardziej atrakcyjny, proponujemy bogaty wybór restauracji, sklepów, barów i dyskotek.

  Nendaz, 1350 - 3330 m n.p.m.

  W Nendaz, sercu 4 Dolin, oczekują na Państwa około 90 wyciągów i ponad 410 km tras zjazdowych. Tutaj można spędzić urozmaicone, rodzinne ferie, a to dzięki dziecięcemu centrum narciarskiemu, szkółce narciarskiej, lodowisku i specjalnym taryfom rodzinnym dla skipassów. Piękno zimowego krajobrazu można podziwiać na ponad 150 km szlaków wędrownych, podczas wycieczek w rakietach śnieżnych lub biegając na nartach. Kto raczej woli zimowy wypoczynek z adrenaliną, może wybrać snowpark, freeride, snowtubing, centrum sportowe czy też bary na stoku.

  Sporty zimowe

  Lodowiec Mont-Fort na wysokooeci 3330 m n.p.m. gwarantuje perfekcyjne warunki śniegowe od końca listopada do końca kwietnia. Różnorodność regionu oferuje wiele emocji zarówno początkującym,jak i freeridowcom.

  Około 90 urządzeń transportowych dowozi na trasy o łącznej długości ponad 410 km, gdzie panują doskonałe warunki śniegowe. Mont-Fort, Mont-Gelé czy inne legendarne trasy są prawdziwym wyzwaniem dla profesjonalistów. Ale są też trasy o różnym stopniu trudności zarówno dla początkujących, jak i dla profesjonalistów. Nowością jest rewolucyjna kolejka będąca kombinacją wyciągu krzesełkowego i kolejki kabinowej, która szybko zawiezie do raju dla freestylowców "1936 Neipark" i do wyciągów na Mont-Fort.

  Dzieci

  Nendaz, wyróżniony znakiem "Rodziny mile widziane", jest rajem dla maluchów. Poprzez zabawę i w wesołej atmosferze najmłodsi pod opieką profesjonalistów poznają tutaj tajniki jazdy na nartach.

  Wędrówki

  Zimowa cisza przerywana jest jedynie skrzypieniem butów na śniegu. Ponad 150 km oznakowanych szlaków wędrownych pomoże odkryć piękno zaśnieżonego krajobrazu. Cały region połączony jest 15 trasami tourowymi, które przechodzą przez najciekawsze widokowo tereny.

  Apres-ski

  Apres-ski Nendaz trwa do późnej nocy. 10 barów i 3 dyskoteki zapewniają wyjątkową zabawę. O dobry nastrój zadbają koncerty i didżeje, wieczory z orkiestrą czy folklorystyczne.

  W centrum wioski można znaleźć duży wybór kawiarni i pubów z muzyką na żywo lub didżejami. Z pewnością wieczór z przyjaciółmi po intensywnym dniu na stoku upłynie tutaj w miłej atmosferze.